Labdarúgás: 3-1-re verte a KITE a Szabadkígyóst + FOTÓK

2010. október 16., szombat
A múlt hétvégi bajnoki szünet után újra pályára lépett a KITE-Szeged labdarúgócsapata. A kedvezőtlen időjárási körülmények között lejátszott mérkőzést magabiztosan és megérdemelten nyerték a nagyobb játékerőt képviselő szegediek.

Labdarúgó NB III Alföld csoport 9. fordulójában:

KITE-Szeged - Szabadkígyós SC 3-1 (1-0). Szeged, Felső Tisza parti stadion, vezette: Wittmann János.KITE-Szeged: Belecan - Laczkó, Kazán, Keller, Czibere, Nagy (Nagy 60'), Kormányos (Patarcic 69'), Brinszky, Horváth (Balogh 75'), Nomel, Vágó. Vezetőedző: Major László. Szabadkígyósi SC: Sztankó - Murvai, Bánfi, Mogyoróssy, Vandlik, Rattai, Szabó (Tóth 75'), Berczi (Apáti 81'), Knyihár (Jakab 46'), Mátó, Gazsó. Vezetőedző: Silviu Ion Iorgulescu. Gólszerzők: Nomel J. P. 2 (46', 72'), Vágó (20'), illetve Mátó (63'). Major László: "Nagyon örülök az újabb győzelemnek, megérdemelten vertük a Szabadkígyóst. Holnap ha számunkra kedvező eredmény születik a Dabas - Csepel meccsen, akár a második helyen is zárhatjuk a hétvégét. Ahhoz azonban, hogy a továbbiakban is sikeresen, eredményesen szerepeljünk, játékban is javulnunk kell. Ma nem működtünk tökéletesen, igaz, a körülmények sem voltak ideálisak, s több meghatározó emberem is hiányzott. Azok, akik pályára léptek, jól pótolták a kiesőket."A mérkőzést teljes egészében megnézhetik a Telin Televízióban hétfőn 20.30-kor és kedden reggel 9 órakor. Érvényesült a nagyobb tudás, a nagyobb játékerő, a KITE-Szeged gárdája magabiztosan és megérdemelten győzte le a Szabadkígyóst az NB III Alföld csoport 9. fordulójában. A hazai együttes több meghatározó embere nélkül lépett pályára (Saulic, Gellér, Balogh és Varga sem lehetett ott a kezdőben), emiatt egy kicsit aggódott Major László vezetőedző, de ahogy teltek a percek, világossá vált: túlzottan nem kell idegeskednie. Szimpatikusan, lelkesen futballoztak a vendégek, de szinte végig az történt a pályán, amit a szegediek akartak. Sokkal tudatosabban játszottak a Tisza-partiak, akiknél minden csapatrészben akad olyan labdarúgó, akinek tudásával, képességeivel a Békés megyeiek nem vehették föl a versenyt. Hátul Keller és Kazán remekül zártak, s az egykori Fradi-védő rendre remekül is indította társait. A középpályán Brinszky ezúttal is tanárian osztogatott, s jól mozgatta a csapatot. Nagy, Laczkó és Czibere is aktívan bekapcsolódtak az akciókba. Kormányos jól szűrt, bár néhány hibát azért elkövetett a fiatal játékos. Elöl Nomel J. P. folyamatosan két embert kötött le, Horváth pedig mindig ügyesen tartotta meg a labdát, s nagyszerűen is passzolt. Velük nem nagyon bírtak a kígyósiak, Vágó Andort pedig higgadtsága minősíti: az adódó ziccert biztos lábbal váltotta gólra. Vágó találata után 1-0-lal fordultak a felek, majd a második félidő első percében Nomel J. P. kihasználta a vendégvédelem megingását, s megduplázta az előnyt. A 63. percben váratlanul szépítettek a kék mezesek, s ekkor kicsit fel is bátorodtak, ám az elefántcsontparti csatár második gólja hamar összetörte reményeiket. A KITE-Szeged sikere már nem forgott veszélyben. Az igazsághoz tartozik, a csúszós pálya miatt (is) rengeteg hiba tarkította az összecsapást, ám a hazaiak játéka volt a pontosabb, ami meg is látszik a végeredményen. A Keller-Brinszky-Horváth-Nomel J. P. tengely ezúttal is jól muzsikált, ami újabb három pontot hozott a Szegednek. Major László csapata így 16 ponttal a tabella második helyére ugrott, a ha holnap a Dabas nem veri meg az éllovas Csepelt, ott is marad a forduló végén.

II. félidő

90. perc: Vége a mérkőzésnek. A zuhogó esőben csúszós talajon lejátszott mérkőzést magabiztosan és megérdemelten nyerték a nagyobb játékerőt képviselő szegediek. A hazai csapatból kiemelkedett Brinszky, aki ezúttal is nagyszerűen szervezett, és a roppant veszélyes Nomel, aki két góllal tette fel a koronát a mai teljesítményére. 81. perc: Megtörtént a vendégek harmadik cseréje, Berczi helyett Apáti állt be. Az utóbbi percekben ismét a kétgólos hátrányban levő Szabadkígyós próbálkozik támadásokkal. 75 perc: Mindkét csapat cserél. A Szegednél Horváth helyett Balogh, a vendégeknél pedig Szabó helyett Tóth jön a pályára. Közben egyre erősebben az esik az eső, a pálya csúszik, a nézők esernyő alól szemlélik a meccset. 72. perc:GÓÓÓL!!! 3-1. Brinszky a jobb oldalon indította a frissen beállt Patarcicot, aki pompásan adott középre. Nomelt teljesen üresen hagyták a védők, aki ezt kihasználta, és 5 méterről fejelt a hálóba. 66. perc: Egyenlíthetett volna a felbátorodott Szabadkígyós. Az előre húzódó Mogyoróssy hatalmas lövését nagy bravúrral tolta a szögletre Belecan kapus. 63. perc:GÓÓÓL... Egy előre rúgott, elég lassú labdára elindult kifelé kapujából Belecan, és kísérte a játékszert két védő is. Míg hárman egymásra vártak, addig közéjük ugrott a vendégek csatára, Mátó Attila, és 25 méterről az üres kapuba gurított. Váratlanul izgalmas lehet a mérkőzés vége. 2-1. 60. perc: Továbbra is fölényben játszanak a hazaiak. Csere: lejött Nagy András, helyére Varga István érkezett, a vendégek pedig a szünetben Knyihárt váltották Jakabra. 51. perc: Nomel küzdötte le védőit, de nem sikerült az üresen álló Horváth Péter elé tálalnia, mentettek a vendégvédők. Nem sokkal később Brinszky 20 méterről eleresztett el egy bombát, amit Sztankó kapus remek mozdulattal ütött ki. 46. perc: GÓÓÓL! Kicsit álmosan kezdték a félidőt a vendégek, ezt Nomel J. P. használta ki, egy remek labdával tört kapura, és 12 méterről laposan lőtt a hálóba, 2-0.

I. félidő

45. perc: Nagyon nehéz körülmények között játszik a két csapat, egyfolytában zuhog az eső, ennek következtében rengeteg hiba csúszik a játékba. A sokkal tudatosabban és egy kicsit pontosabban futballozó szegediek megérdemelten vezetnek, mert legnagyobb helyzetüket Vágó Andor biztos lábbal értékesítette. Szünet. 42. perc: Kis híján megduplázta előnyét a szegedi együttes, Brinszky a bal oldalról, 40 méterről magasan ívelt előre egy szabadrúgást. Nomel J. P. emelkedett a legmagasabbra, 5 méterről fejelt, a labda a jobb kapufán csattant, de sajnos onnan kifelé vágódott. 37. perc: Egy kicsit felbátorodott a Szabadkígyós, így az utóbbi percekben Belecan kapusnak egy lövést és néhány beadást kellett hárítania, de megtette dolgát. 28. perc: A szegedi támadások után egy szabadkígyósi ellenakciót láthatunk. Mogyoróssy balról élesen lőtt be középre, Belecan kapus kivetődve öklözött. A labda veszélyesen pattogott a 16-oson belül, de aztán a KITE védőinek sikerült felszabadítaniuk. Egyébként a gól óta egyik kapu sem forog különösebben veszélyben. 20. perc:GÓÓÓL!!! Vezet a Szeged, szinte a semmiből. A rutinos Brinszky látta meg, hogy Vágó Andor kilépni készül a védőfalból. Tökéletesen pontosan tette elé a labdát, a támadó belépett a 16-oson belülre, fölnézett, és 14 méterről laposan a kapu jobb alsó sarkába lőtt. Sztankó kapus tehetetlen volt. 14. perc: Kiegyenlített játékot láthatunk, egy kapura lövés történt eddig, 28 méterről Brinszky lőtte mellé a labdát az imént. 2. perc: Megvolt az első nagy helyzet. Keller próbálta a kapusnak hazaadni a labdát, de az megállt a vizes fűben, így le tudott csapni rá Knyihár, aki az üres kapura lőtt, de a hátra futó Laczkó menteni tudott a gólvonalon, így a játékszer végül a kapus ölében landolt. A Szeged fehér mezben játszik, a Szabadkígyós kékben. A mérkőzést a Szabadkígyós kezdi. Zuhogó esőben játsszák a mecset. Kérdés, melyik csapat tud jobban alkalmazkodni a csúszós pályához. Beharangozó írásunk itt olvasható.