A hónap végén rendezik Törökországban a női strandkézilabda világbajnokságot. A szövetségi kapitány, a szegedi Farkas József hatba várja együttesét. A csapat sorsolása nagyon nehéz.
A női strandkézilabda-válogatott az Antalyaban rendezendő világbajnokságra készül. A törökországi világversenyre a Pick Szeged egykori válogatott kapusa,
Farkas József
készíti fel az együttest. A törökországi vb június 22-én kezdődik, és egy hétig tart. „Nagyon nehéz a sorsolásunk” – mondta
Skaliczki László
, a magyar férfi kézilabda-válogatott szövetségi kapitányának egykori segítője, akivel olimpiai negyedik helyet ért el az akkori együttes. A Szegeden és kézilabdaberkekben csak Cingának titulált szövetségi kapitány sorolta a csoportellenfeleket: „A világbajnoki ezüstérmes spanyolokkal, az Eb második Norvégokkal, a vb bronzérmes brazilokkal, a házigazda törökökkel és a fekete lónak számító kínaiakkal mérkőzünk.” A csoport első három helyezettje jut a felsőházba, a legjobb hatba. A magyar csapat célja is ez, de mint Farkas József megjegyezte, nagyon nehéz dolga lesz az Európa-bajnoki hatodik helyezett magyar válogatottnak, amelyben nem számíthat az NB I-es éljátékosokra. „A klubok nem engedik kézilabdásaikat a homokba, mondván, pihenniük kell. A fiatalokra sem igazán alapozhatok, mert ők a főiskolás világbajnokságra készülnek. Azt nem mondom, hogy tapasztalatlan csapattal megyünk Törökországba, mert a válogatott gerincét az ifjúsági Európa-bajnok strandkézilabda-csapat alkotja, amely főként szentendrei játékosokból áll” – elemezte együttesét a szövetségi kapitány. Hozzátette: a tizenkét éves múltra visszatekintő sportág mára odáig jutott, hogy szeretne bekerülni az olimpiai programba. Ehhez komoly világversenyeket kell rendezni és látványos, pörgős meccseket kell játszani. Farkas József úgy gondolja, hogy a strandröplabda és a strandfoci után a strandkézilabda is hamarosan ott lesz az ötkarikás játékokon.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.