Politika

Kocsis Máté szerint a kormánynak ez ellen cselekednie kell +videó

Kocsis Máté szerint a kormánynak ez ellen cselekednie kell +videó

3 órája
Kocsis Máté szerint a kormánynak ez ellen cselekednie kell +videó

A kormánynak kell feltárnia azt a politikai és médiakorrupciós hálózatot, amely a korábbi amerikai kormánytól kapott támogatást – közölte a Fidesz frakcióvezetője a Kossuth rádió Vasárnapi újság című műsorában.

Kocsis Máté Orbán Viktor miniszterelnök bejelentése kapcsán, amely szerint kormánymegbízottat neveznek ki az amerikai befolyásolási kísérletek feltárására, elmondta: Donald Trump kormánya „lebuktatta” a korrupciós hálózatot, amikor nyilvánosságra hozta, hogy a korábbi, baloldali kormány idején az adófizetők pénzéből világszerte arra költöttek, hogy a szélsőséges, liberális ideológiát terjesszék.

Ennek a hálózatnak van egy magyarországi lába

– tette hozzá. Mint mondta, az amerikaiak Magyarországon is dollármilliókat költöttek arra, hogy terjesszék ezt az ideológiát, és finanszírozzanak olyan médiafelületeket, álcivil szervezeteket, aktivistákat, tüntetéseket, amelyek szembe mennek a kormány politikájával a migráció, a genderpropaganda, a háború ügyében. 

Minden húsbavágó kérdésben, amelyekben a magyaroknak van joguk dönteni, befolyásolási kísérleteket tettek az amerikaiak, ehhez találtak meg honfitásainkat, akiket fizettek

– fogalmazott.

 

Először egy tényfeltáró munkát végezni

Ez a valódi politikai korrupció: 

ha egy külföldi állam, vagy tőkés, spekuláns vállalati csoport érdekében magyar újságírók, magukat civilnek valló aktivisták befolyásolják a közéletet. 

Politikai hatalomra akarnak szert tenni, hiszen politikusokat is finanszíroztak – jelentette ki.

Kifejtette: a Szuverenitásvédelmi Hivatal a kormánytól független intézmény, a korrupciós hálózat ügyében viszont az államnak, a kormánynak kell először egy tényfeltáró munkát végezni, ami kétoldalú kapcsolatokon alapszik. A magyar kormánynak kapcsolatba kell lépnie az Egyesült Államokkal, a kormánymegbízott dolga lesz, hogy kiutazzon, és gyűjtsön be minden adatot, hiszen amit ma a sajtón keresztül látunk, az csak töredéke a valóságnak - mondta.

A politikus megjegyezte: 

nemcsak Soros-pénzekről, hanem amerikai állami pénzekről is szó van, és meglepő, hogy számos más vállalati, alapítványi érdekkör is támogatja a hazai szélsőséges, liberális köröket, ellenzéki pártokat. Meg kell nézni azt is, hogy Brüsszelből hány millió euró - több tízmilliárd forint - érkezik azért, hogy magát függetlennek mondó, valójában liberális médiát, aktivistákat, tüntetéseket finanszírozzanak.

Az országgyűlés tavaszi ülésszakának nagy munkája lesz az ehhez kapcsolódó jogalkotás

– szögezte le.

Beszélt arról, hogy ezek a szervezetek, személyek, médiafelületek, aktivisták szeretnek a félárnyékban, árnyékban lenni. 

Az, hogy megmutatjuk, kik ők, mennyi pénzt kaptak, és mire költötték, hogyan próbáltak Magyarország szuverenitásán sebet ejteni, önmagában terhelő, zavaró dolog, a nyilvánosság erejét kellően erősnek tartom

– húzta alá, hozzátéve, hogy a Parlamentnek egy az Egyesült Államokban érvényben lévő Magnyitszkij-törvényhez hasonló, „hacsak nem ugyanazt” a törvényt kell elfogadnia, mert ami az amerikaiaknak jó, az Magyarországon is jó lesz. Mindennek párosulnia kell a Btk. módosításával – tett hozzá.

A várható brüsszeli reakciókra vonatkozó kérdésre Kocsis Máté azt mondta, hogy a brüsszeli liberális elit akkor is eljárásokat kezdeményez Magyarország ellen, ha nem tesz semmit.

Brüsszellel eljutott a viszonyunk oda, hogy teljesen mindegy, hogy mit gondolnak, és ők is így gondolják. Nekünk nem azt kell nézni, hogy mit gondol Brüsszel, hanem azt, hogy van egy új világtrend, egy az Egyesült Államokból fújó szél, ezt a szelet érdemes a vitorláinkba becsatornázni, hiszen az onnan jövő új irányok a szuverenitás védelmét a nemzetállamok megerősítését jelentik, és mi ebben hiszünk

– jelentette ki.

 

Az EP-képviselőknek vagyonbevallást kell tenni

Arról, hogy az európai parlamenti képviselőknek magyarországi vagyonnyilatkozatot is kelljen tenniük, azt mondta, az lenne a fair, hogy mindenkinek, aki közhatalmat gyakorol a magyar választók felhatalmazásából a magyar vagy az európai parlamentben, hasonló transzparenciakövetelményeknek kelljen megfelelniük. Úgy vélekedett, hogy az EP-képviselők vagyonnyilatkozattételi szabályozása nagyon laza, megengedő, átláthatatlan, pontosan azért, hogy „a nyugati elit korrupciós ügyeit fedezze”.

Az lenne a helyes, hogy mindenki, aki a közéletben szerepet vállal, aki hatalomra tör, aki hatalommal bír, aki közfelhatalmazással rendelkezik, azonos mérce alá essen. Ezért született az a javaslat, amit a miniszterelnök megemlített évértékelő beszédében, miszerint az EP-képviselőkre vonatkozó vagyonnyilatkozati szabályoknak meg kell egyezniük a magyar képviselőkre vonatkozókkal.

A kérdésre, hozhat-e a magyar parlament az európai parlamenti képviselőkre vonatkozó törvényt, azt válaszolta, „biztosan, magyar állampolgárokról van szó”.

 

Vágólapra másolva!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.