Na, de honnan? Mutatjuk a döbbenetes számokat.
Érdekes adatokra bukkantunk, amikor aVálasztási Iroda és a Népességnyilvántartó Hivatal adatai alapján azt vizsgáltuk, hogy milyen összefüggés van Szeged lakosságszáma, és a szavazásra jogosultak száma között.
Kiderült, hogy bárradikálisan csökken a lakosság; mégis sokkal, de sokkal többen szavaznak, mint az várható lenne "normális esetben".
(Elméletileg a kevesebb lakos kevesebb szavazót kellene hogy jelentsen - a szerk.)
Az adatokból világosan látszik, hogy 15-20 év alatt közel hétezer (7000) ember tűnt el Szegedről, viszont
21.000 (huszonegyezer) új szavazó lett a "semmiből" 2014-re.
Vagyis fordított arányosság tapasztalható Szegeden a szavazók száma, és lakosság száma között.
Az objektív kép érdekében megvizsgáltuk, hogy a déli régió más nagyvárosaiban hogyan is néznek ki ugyanezek az adatok. A táblázatokat böngészve "normális" és "szokásos" adatokra bukkantunk,
sehol nincs olyan durva eltérés, mint Szeged esetében.
Békéscsabán 7000 emberrel élnek kevesebben 1990 óta, de csak ezerrel lett több a szavazó 2014-re.
Kecskemét lakossága 9000-el nőtt 1990 óta, a szavazási hajlandóság viszont arányaiban változatlan (leszámítva egy 2006-os rendkívüli kiugrást): ott sincs szokatlan eltérés.
Hogy mi az oka annak, hogy Szegeden pár év alatt 21 ezerrel lett több szavazó, miközben sok ezerrel lett kevesebb a lakosság, az egyelőre szintén rejtély.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.