Két időszaki kiállítás is nyílik egy napon a szegedi Móra Ferenc Múzeumban: különleges bronzkori magyarországi régészeti leleteket láthatnak a látogatók a 4000 év – 2000 km című kiállításon, ahol többek között ritka aranyékszereket, állatfogakból készült nyakéket és tűzikutyákat is bemutatnak. A régészeti tárlat mellett egy fotókiállítás is megnyitja kapuit, ahol Núbia vadregényes sivatagi tájain barangolhatnak végig a látogatók. A két tárlatot május 16-án, pénteken 17 órakor nyitják meg.
A Móra Ferenc Múzeum nagyszabású fáraó-kiállításához kapcsolódóan nyit most egyszerre két időszaki kiállítást. A 4000 év – 2000 kilométer című tárlat célja, hogy bemutassa, mi is történt a Kárpát-medencében azokban az évezredekben, amikor az ókori egyiptomi kultúra legnagyobb virágzását élte. A régészeti kiállításon értékes Csongrád megyei leleteket mutatnak be a bronzkorból, azaz több mint 4500 évvel ezelőttről. Az érdeklődők láthatnak többezer éves tűzikutyákat, melyeket a kipattanó parázs ellen, a hő megtartására használtak. Emellett látható lesz egy állatfogakból készült nyakék, és azok a csónak alakú aranycsüngők, melyeket 3500 éve egy támadás elől rejthettek el, de tulajdonosuk már nem tudott visszamenni értük.
A régészeti tárlat mellett az „Eltűnő Núbia” című fotókiállítást is megnyitják, ahol Lantai-Csont Gergely afrikai útján készített fotóit láthatják az érdeklődők. A látogatók megismerhetik az ott élők mindennapjait és vendégszeretetét, a lenyűgöző építészeti emlékeiket és a vadregényes sivatagi tájakat.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.