Tárlatvezetéssel és zenés árnyjátékkal zár Zoltai Attila festőművész egyéni kiállítása az Emlékpontban január 12-én, vasárnap délután 3 órakor. A különleges performanszon a művész groteszk és humoros plasztikái egy vásznon megjelenve térgrafikákká alakulnak át.
Az Emlékpontban vasárnapig tekinthetőek meg
Zoltai Attila
festőművész Műtermi jegyzetei, ahol több mint harminc festményen és mintegy kéttucatnyi plasztikán keresztül nyújt betekintést sokoldalú művészi gondolatvilágába és világnézetébe. A finisszázson
Nagy Imre
művészettörténész mutatja be a vásárhelyi alkotó műveit. A Tornyai János Múzeum igazgatója szerint Zoltai Attila kiállítása több, mint a művész által választott cím sejtet. A legbensőségesebb, legkidolgozottabb témák valóban a műtermi témához kötődnek, de olyan filozofikus megközelítésben, amely fölveti a látvány realitásának kérdését - mondta el a művészettörténész. Az aprólékosan kidolgozott részletek érdekesen ellenpontozzák azt a kérdésfölvetést, amit a tükröződő felületek motívumai sugallnak: a látott világ valóságos-e vagy festett illúzió? Az illúzió kérdését feszegeti az a fény-árnyék performance is, amelyen
Antalóczy Tibor
fotós a művész szobrait egy vászonra vetítve alakítja át. A megvilágítások, a fényforrás, az árnyékot adó alkotások és a hordozó felület viszonya különleges árnyképeket eredményez. Zoltai Attila biciklistái, Don Quijote-i és hangjegyei a kínai árnyékszínházak mintájára önálló életre kelnek és játszanak a nézők szeme láttára. A műsor zenei aláfestéséről maga a művész gondoskodik, Zoltai Attila gitárral kíséri a finisszázs "fellépőit".
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.