A Nagy Imre halálos ítéletét kimondó népbírósági tanácsot vezető Vida Ferenc családjának egykori csongrádi házában, a Tari László Múzeum mai épületében nyílt emlékkiállítás a mártír miniszterelnökről csütörtökön.
Ujszászi Róbert
, a Móra Ferenc Múzeum történésze, a kiállítás kurátora elmondta, hogy a tárlat látogatói képet kaphatnak
Nagy Imre
1956 előtti tevékenységéről, de fókuszba kerül maga a per is. A koncepciós pernek a korszak politikai hátterén túl egy különös csongrádi vonatkozása is van. A múzeumnak helyet adó Iskola utca 2. alatti épületben született 1911-ben
Vida Ferenc
bíró, aki a Nagy Imre halálos ítéletét kimondó tárgyalás tanácselnöke volt. Így furcsa módon az áldozat a kiállítás által hozzájut ahhoz a lehetőséghez, hogy emléke megidézésével elégtételt vehessen halálos ítélete kimondóján – fogalmazott a történész. A kiállításon a Magyar Nemzeti Múzeumból és a Nagy Imre Emlékházból származó tárgyak, dokumentumok bepillantást nyújtanak a mártír miniszterelnök életébe, és egyben felvázolják politikai karrierjét. A szegedi Móra Ferenc Múzeum két 1956-os relikviával és néhány dokumentummal járult hozzá a csongrádi Nagy Imre-emlékkiállításhoz. Látható a tárlaton a többi között egy véres 1956-os zászló, illetve a híres Sztálin-fejes Kossuth-címer is. 1956 őszén a szegedi forradalmárok az események sodrásában egy Szálin-portréra festették fel a népfelkelés jelképét; a későbbiekben azonban a megkopott festék mögül előtűnt a diktátor alakja. A tárlaton megtekinthető Nagy Imre-relikviák között látható a néhai kormányfő szemüvege, színházi látcsöve, pénztárcája és egy, a snagovi fogságban is vele lévő mappa.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.