Idén hetedik alkalommal, mintegy 1200 íjász közreműködésével idézte meg nyílfelhő az Ópusztaszeri Nemzeti Történeti Emlékparkban (ÓNTE) a 907-es pozsonyi csatát.
A családokat is várták a VII. Nyílzápor és Íjásztalálkozóra, a park területén bábelőadások, íjász-, valamint lovas bemutatók zajlottak. A kemencében krumplis pogácsa sült, és a hagyományőrző játszótérre is várták az érdeklődőket nemezeléssel, kovácsolással és gyékényfonással. A lovasíjászat története címmel a Csete-jurtában kiállítás nyílt, ahol honfoglalás korabeli magyar harci viseletet lehetett kipróbálni.
Az öltözetet leírások alapján rekonstruálták, így bőrpáncél, sisak, íjtartó tegez, fokos és szablya egyaránt kézbe vehető, illetve felölthető volt - mutatta portálunknak
Kisházi Gábor
kulturális szervező. A szablya egyébként Bécsben készült, és teljesen "harcképes", még meg is volt élezve, ezért gyerekek csak szigorúan a hüvelyben tartva csodálhatták meg.
A díszes seregszemlén, midőn a hagyományőrző íjászok és harcosok elfoglalták helyüket a csatához, számos míves öltözetet és fegyvert láthattak az érdeklődők, állatprémes viselet, tollas sisak és páncéling számtalan variációban pompázott a csatatéren. 1100 évnyi távolságba tekintünk vissza - hangzottak fel a nyitó szavak a téren. A nyílzápor felidézi a magyarság első honvédő háborúját, a pozsonyi csatát, melyen Árpád vezér is halálos sebet kapott. Egyben tisztelgés is eleink, valamint az íjászhagyományok előtt. Megtudtuk, a Kárpát-medence minden részéről mintegy 1200 íjász érkezett az együttlövésre, mely a maga nemében a legnagyobb a világon.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.