Hivatalossá vált, hogy a soron következő közgyűlésre május 6-án reggel 9 órától kerül sor a városházán. Ezzel együtt pedig az ülés napirendi pontjai is nyilvánosságra kerültek.Ezekből pedig kiderül: valóban elhatárolódott a városvezetés az óvodák bezárásától. Ugyanakkor az SZMSZ-módosítás szándéka is igaznak bizonyult, de egyéb érdekességek is napirendre kerülnek.
A választások miatt február óta nem ült össze a szegedi közgyűlés, így ebből a szempontból talán nem meglepő, hogy 16 napirendi pontról vitáznak a képviselők. Ezek között pedig négy szignifikáns határozat szerepel:
Kovács Tamás gazdasági alpolgármester előterjesztése szerint részben a megyei Kormányhivatal megállapításai okán, részben az új lakásrendelet és az Önkormányzat kitüntetéseinek alapításáról és adományozásáról szóló rendelet módosítása miatt vált indokolttá az SZMSZ módosítása. Az új rendelet értelmében az ülésrend menete, a rendkívüli ülések szabályossága, továbbá a Bizottságok feladatköre is módosításokat, kiegészítéseket kapott.
A korábbi közgyűléseken a helyi ellenzék többször is hangoztatta egy új, az önkormányzati lakásokra vonatkozó rendelet szükségességét. Másfelől, az IKV Zrt. számos polgári jogi pert vesztett több bérlőjével szemben, főként azért, mert a szociális bérlakások bérlőitől óvadékot szedtek benne, jogtalanul.
Az új, 67 oldalon keresztül taglalt rendelet célja, hogy Kormányhivatal segítségnyújtásával együttműködve egy ,,átláthatóbb, a jogszabályoknak megfelelő, a kor körülményeihez jobban alkalmazkodó" rendelet lépjen életbe.
A gazdasági alpolgármester az előterjesztésben úgy fogalmaz: a rendelet megalkotásakor más nagyvárosok - Debrecen, Győr, Miskolc, Pécs - rendeleteit is áttekintették.
További érdekesség, hogy a határozat részletesebben kiterjed a krízishelyzetben lévőkre és a nyugdíjasokra vonatkozóan is. Hogy mindez persze a gyakorlatban hogy fog kinézni, az még kérdéses.
Ahogy a főváros tervezete szerint, úgy Szegeden is megdrágulhat a taxik fuvardíja. A legmagasabb hatósági díjra vonatkozó rendeletet ugyanis hatályon kívül akarja helyezni az Önkormányzat. Az indoklás szerint 2013 óta nem történt változás a tarifákban, azonban ez a nemzetgazdasági helyzet változása, továbbá az infláció és az üzemanyagárak megemelkedése miatt változást igényel.
A hatósági díjeltörlésével a határozat szerint az Önkormányzat célja az, hogy ,,a szabad verseny biztosítása érdekében" a piaci árak kialakításának mentén működhessenek tovább a szegedi taxivállalatok.
Lemondott Majó-Petri Zoltán július 14-ével a Szegedi Közlekedési Társaság éléről, így új pályázatot kell kiírnia az önkormányzatnak a pozíció betöltéséhez. A tervek szerint a pályázatokat június 15-ig lehetne benyújtani a kiírás napjától, a pályázatokat pedig a Pénzügyi és Vagyongazdálkodási Bizottságnak kell véleményeznie.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.