Négy Csongrád megyei fiatal művész – Dudás Klára,
Gál Dalma, Kohon Patrik és Paku András István
– nyert támogatást a MOL Tehetségtámogató Programjában. A program országszerte idén összesen 19 millió forinttal segíti a fiatal tehetségeket, akik az elnyert összeget leginkább hangszer megvásárlására, útiköltségeinek fedezésére vagy kutatásra fordítják.
A MOL Tehetségtámogató Program ebben a tanévben összesen 19 millió forinttal támogatja a 10 és 23 év közötti eredményes diákok,művészjelöltek és természettudományos tehetségek pályafutását és további sikereiket. A beérkezett 267 pályázatból a szakértő zsűri értékelése után a pályázatokat kiíró MOL Alapítvány kuratóriumának döntése alapján 67-en kapták meg az igényelt támogatást.A pályázaton elnyert támogatási összeget a tehetségek leginkább hangszer megvásárlására, előadások, tudományos versenyekre való felkészüléshez szükséges eszközök biztosítására, vagy egy-egy verseny útiköltségeinek támogatására fordítják.
A Csongrád megyei győztesek:Dudás Klára (23), népzene, Forráskút
A Liszt Ferenc Zeneművészeti egyetem citera-koboz-tekerő-népi ének szakos negyedéves hallgatója. 2012-ben a KÓTA Arany minősítését kapta ének kategóriában, 2014-ben a Fölszállott a páva népi tehetségkutató versenyen az elődöntő élő adásába egyedüli citerásként került. A Mesterek és tanítványok sorozatban egyórás önálló koncertlehetőséget kapott. 2015 óta számos népzenei táborban közreműködik oktatóként és előadóként, több CD-n is közreműködött. Saját tekerőhangszer vásárlásához kapott támogatást.
Gál Dalma (14) és Kohon Patrik (15), társastánc, Szentes
A páros 2018 februárjában állt össze több nemzetközi szinten elismert szakemberek javaslatára. Mindketten többszörös Magyar Bajnokok, Kelet-Magyarország többszörös területi bajnokai. Magyar ranglistavezetők latin és tíztánc versenyosztályban. Az elmúlt években rendszeresen versenyeztek a World DanceSport Federation (WDSF) nemzetközi OPEN versenyein Magyarországon és külföldön egyaránt. Gál Dalma 2016 és 2017 évben is elnyerte a Magyarország „jó tanulója – jó sportolója” címet. Mindketten 4 alkalommal nyerték el „Az év kiemelkedő sportteljesítményéért” járó elismerést Szentes városától. 2020-tól a páros ifjúsági korosztályba lép, amelyben ők lesznek a legfiatalabbak.
Paku András István (16), szaxofon, Hódmezővásárhely
A Kodály Zoltán Zeneművészeti Szakgimnázium 10. évfolyamos tanulója, hetedik éve szaxofonozik. Tagja a szakgimnázium fúvószenekarának és a szimfonikus zenekarnak is, valamint a Hódmezővásárhelyi Fúvószenekarnak. Szaxofonművész szeretne lenni: tanulmányait a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetemen szeretné folytatni. 2019-ben a Femus Nemzetközi Szaxofonversenyen II., 2017-ben a IV. Köles István Országos Szaxofonversenyen I. helyen végzett. Nyaranta részt vesz szüleivel, testvéreivel együtt a Hangadó Alapítvány szociális segítő munkájában önkéntesként. A zsűri tagjai voltak Devich Márton a Bartók Rádió igazgatója, Pázmány Karolina Ágnes vizuális nevelés tanár, a váci Apor Vilmos Katolikus Főiskola tanszékvezető-helyettese és Pertis Szabolcs matematika-fizika szakos tanár, népzenész. A MOL közhasznú alapítványán keresztül 2006 óta karolja fel a fiatal tehetségeket, eddig több mint 3000 művészeti vagy tudományos pályára készülő fiatal fejlődését segítette.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.