Az Országos Állatvédelmi Alapítvány is csatlakozott a Jane Gooodall Intézet „Passzold vissza tesó!” kezdeményezéséhez. Az országos program a veszélyeztetett fajok, például a gorillák és a csimpánzok élőhelyének megvédése érdekében jött létre.
Az alapítvány szegedi KontaktPont irodájában elhelyezett gyűjtőládába mindenki bedobhatja a már nem használt, félredobott, fiók mélyén lapuló, netán hibás mobiltelefonját. A mobiltelefonok előállításához szükséges koltán ércet Afrikában, veszélyeztetett fajok, például gorillák és csimpánzok élőhelyén bányásszák, felemésztve az állatok természetes élőhelyeit, az erdőket.
Balogh Ernő, az alapítvány alapítója egy nagyon fontos adatra hívja fel a figyelmet: 2018-ban 5,1 milliárd mobiltelefon jutott a 7,6 milliárd emberre a világon. 1996-óta 6 millió ember halt meg a koltán bányászat következtében. Számítások szerint, ha a növekedési tendenciák ebben az ütemben folytatódnak, 2025-re a 8,6 milliárd ember lesz a Földön, és 5,9 milliárd mobil előfizető lesz. Így 2020-ra a koltán kereslet meghaladhatja az 1000 tonnát.
Ha azonban a használt mobiltelefonokban található ásványokat újrahasznosítják, akkor ezen ércek bányászata csökkenni fog. Az alapító minden állat és környezetbarátot arra kér, hogy nézzenek szét otthonaikban, szóljanak a családtagoknak, barátoknak és ismerősöknek és adják le a porosodó mobiltelefonokat.
Az állatvédelmi alapítvány KontaktPont irodájában Szegeden, a Csanádi utca 15. szám alatt minden héten pénteken, 16 és 17 óra között adhatók le a készülékek, de ha nem megfelelő az időpont, akkor az info@orszagosallatvedo.hu email-címen lehet egyeztetni.
(Forrás:Országos Állatvédelmi Alapítvány)
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.