A rizst bulgurra váltanák, és a halat is próbálják erőltetni az iskolai menzán. A gyerekeknél még így is bolognai és a rakott krumpli a kedvenc.
Gábor az iskolai menzán fogyasztotta el a mai ebédjét. Szerencsére olyan volt, amit szeret: frankfurti leves és rántott sertésborda. Elmondta, hogy a levest csak nagyon ritkán eszi meg, mert általában a szülei se főznek. A főzeléket általában ízetlennek érzi, de tudnak neki újat mutatni az iskolai étkezőben, így most már szereti a lecsót és az aranygaluskát is. Nem elég kitalálni, hogy mit tartalmazzon egy óvodás vagy iskolás korú gyerek menüje, azt is el kell készíteni, és fel is kell tálalni nekik. Szegeden a Sulihost nevű cég vállalta ezt a feladatot. A magánintézményeket kivéve a Sulihost látja el étellel az összes bölcsődét, óvodát, és iskolát a napfény városában. A főszakács minden korosztálynak más ételt főz, az életkoruknak megfelelően. A bölcsődékbe három féle menüt főznek, attól függően, hogy ki az, aki tud már szilárd ételt fogyasztani. Az óvodában is törekednek a változatosságra, itt van tízórai és uzsonna is, ekkora próbálják meg bele csempészni a napi étkezésbe, a gyümölcsöt, vagy akár a tejtermékeket. „A „felnőttes” ételek közül a hagyományos magyar ízeket kedvelik a gyerekek.
"Népszerű a rántott hús és a rakott krumpli az iskolások körében, a kisebbek pedig a tejbegrízt fogyasztják jó ízzel. A rakott zöldségektől kifejezetten ódzkodnak a nebulók, pedig az is meg van határozva, hogy a heti menünek összesen mennyi zöldséget kell tartalmaznia"
– árulta el Pék József, a Sulihost ügyvezetője.
Szinte minden évben próbál a kormány alakítani a közétkeztetésen azzal a céllal, hogy minél egészségesebb ételek kerüljenek a gyerekek asztalára. Az Európai Bizottság azt tervezi, hogy az uniós tagállamokban tartozó iskolákban, gyümölcsöt, zöldséget, és tejet osztanának. Magyarországon már 2004 óta működik az Európai Unió és a Magyar Állam által finanszírozott iskolatej program, melynek célja egyrészt, hogy eljuttassa a tejtermékeket a gyerekekhez és népszerűsítse a tejtermékek fogyasztását a gyermekek körében, ezzel is hozzájárulva az egészséges táplálkozási szokások kialakulásához. Magyarországon jelenleg egy EMMI által meghatározott rendelet alapján döntik el, mit adnak azoknak a gyerekeknek, akik a közétkeztetésben részt vesznek.Itt meg van határozva az étel kalóriatartalma, és az is, hogy mennyire kell változatosnak lenni egy iskolai menünek. Próbálkoznak reformételekkel is a menzán, több-kevesebb sikerrel. A rizst többször váltják bulgurra, de a pritamin paprikát is többször használták alapanyagként. „A következő hétre amerikai palacsintát tervezünk sütni, ez persze nyolc-tizenkétezer palacsintánál felvet fizikai nehézségeket” – tette hozzá az ügyvezető. Egy óvodai ebéd 308 forintba kerül, ugyanez a középiskolában már 422 forintra rúg. A diétás ebédnél változnak az árak ez a kicsiknél 461, a nagyobbaknál 635 forintba kerül, ha a szülő fizeti. Ha az Európai Bizottság be tudja vezetni a gyümölcs, zöldség és tejtermék osztást ingyenesen, az jelentősen csökkentené a terheket.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.