A Csongrád Megyei Önkormányzat közös úton indult el partnereivel a felelősségteljes kutatás és innováció megvalósításáért. A D-STIR projekt partnersége február 22-23. között tartotta nyitóülését Kassán.
Az Európai Bizottság célja, hogy áthidalja a szakadékot a tudományos közösség és a társadalom egésze között. A Duna Transznacionális Program keretében megvalósuló D-STIR pályázat összeköti a szakértőket az emberekkel a társadalmi és gazdasági potenciál lehető legjobb kiaknázása, azaz a felelősségteljes kutatás és innováció (RRI) - Responsible Research and Innovation - megvalósítása érdekében. Románia, Szlovákia, Magyarország, Szlovénia, Csehország, Németország, Horvátország és Bosznia-Hercegovina összesen 15 partnere részvételével indult el a projekt Kassán, Szlovákiában. Magyar oldalról a Csongrád Megyei Önkormányzat, az Első Magyar Felelősségteljes Innováció Egyesület, valamint az ELI-HU Nonprofit Kft. valósítják meg a 2 és fél éves közös munkafolyamatot (2017. január és 2019. június között). „A találkozót rendkívül eredményesnek ítélem, remek úton indult el a nemzetközi partnercsapat. A projekt célja tökéletesen illeszkedik a Csongrád Megyei Önkormányzat Területfejlesztési Programjában lefektetett prioritáshoz, vagyis a megyei tudásbázis és innovációs rendszer megerősítéséhez, hiszen ebben kiemelt szerepet kap a felelősségteljes innováció fogalmának megyei elterjesztése.” – tudtuk meg Dr. Fülöpné Kunstár Kata projektmenedzsertől. A program fő célja, hogy működési területén összehangolt politikát és intézkedéseket alakítson ki, erősítve az Európa 2020 stratégia vállalásait az intelligens, fenntartható és inkluzív növekedés irányában. Jelen projekt - a STIR (Socio-Technical Integration Research) kutatási módszert adaptálva - szem előtt tartja azt a tényt, hogy az innovációs folyamatok egyaránt gyakorolnak hatást a társadalomra és a gazdaságra. A D-STIR projekt az Interreg Duna Transznacionális Program keretében az Európai Regionális Fejlesztési Alap (ERDF) és az Előcsatlakozási Támogatási Eszköz (IPA), valamint az Európai Szomszédsági Támogatási Eszköz (ENI) finanszírozásával valósul meg. A projekt összköltsége csaknem 2 millió Euró. Bővebb információ
ITT.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.