Közélet

Szerb külügyminiszter: elfogadhatatlan az orosz szankciók bevezetésére vonatkozó uniós nyomás

Szerb külügyminiszter: elfogadhatatlan az orosz szankciók bevezetésére vonatkozó uniós nyomás

2016. október 20., csütörtök
Szerb külügyminiszter: elfogadhatatlan az orosz szankciók bevezetésére vonatkozó uniós nyomás

"Teljes mértékben elfogadhatatlannak" nevezte Ivica Dacic szerb külügyminiszter azt, hogy az Európai Unió nyomást gyakorol Szerbiára, hogy a nyugat-balkáni ország hangolja össze külpolitikáját Brüsszelével, azaz vezessen be szankciókat Oroszországgal szemben.

A Vecernje Novosti című belgrádi napilap csütörtöki beszámolója szerint a szerb diplomácia vezetője szerda esti közleményében megerősítette: Szerbia az Európai Unió tagja kíván lenni, de olyan lépésekre nem hajlandó, amelyek ellenkeznek nemzeti érdekeivel. A külügyminiszter arra utalt, hogy Federica Mogherini, az EU kül- és biztonságpolitikai főképviselője kijelentette: az EU továbbra is arra kéri Belgrádot, hogy hangolja össze kül- és biztonságpolitikáját Brüsszelével.

Ivica Dacic

szerint nagy felháborodást keltett egyes helyeken, hogy Szerbia humanitárius segítséget akar küldeni Szíriába orosz közvetítéssel. A segélyben olaj, cukor, liszt, ruhanemű, lábbeli, elektromos áramfejlesztő, gyógyszer és más egészségügyi felszerelés szerepel, amellyel a szír népet szeretné segíteni Belgrád - közölte a külügyminiszter, majd hozzátette, hogy az ország más közvetítéssel is szívesen segítene.

Aleksandar Vucic

kormányfő a témával kapcsolatban kifejtette: nem fegyvert, hanem takarókat és gyógyszereket küld Szerbia Szíriába, és nem érti, mi ezzel a gond. Az uniós tagjelölt Szerbiát történelme és vallása is összeköti Oroszországgal, és az ukrán válság miatt kiszabott uniós szankciókhoz sem csatlakozott, nem volt hajlandó megszakítani hagyományosan jó kapcsolatát Moszkvával.

Vágólapra másolva!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.