Közélet

Együttműködési megállapodást írtak alá a Tisza-völgyi megyék vezetői

Együttműködési megállapodást írtak alá a Tisza-völgyi megyék vezetői

2016. május 12., csütörtök
Együttműködési megállapodást írtak alá a Tisza-völgyi megyék vezetői
tisza_ökoregio_0

Együttműködési megállapodást írtak alá a Tisza-völgyi megyék vezetői csütörtökön Szolnokon a határon túli összefogásról a Jász-Nagykun-Szolnok megyei önkormányzat által szervezett szakmai egyeztetés alkalmával.

Kovács Sándor

, a Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Közgyűlés elnöke az aláírást követő sajtótájékoztatón elmondta: a Tisza vízgyűjtőjén lévő területi önkormányzatok határon túli regionális összefogásának jelentőségét adja az is, hogy négy ország - Magyarország, Szerbia, Ukrajna és Románia - tíz régiója (Kárpátalja, Vajdaság, Szatmár, Bács-Kiskun, Csongrád, Hajdú-Bihar, Heves, Jász-Nagykun-Szolnok, Szabolcs-Szatmár-Bereg és Borsod-Abaúj-Zemplén megye) közötti szerveződés jön létre. A megállapodásban az aláírók célul tűzték ki a térség gazdasági felzárkózásának előmozdítását, a belföldi és a határon átnyúló közlekedési útvonalak korszerűsítését, a Tiszán való átkelési lehetőségek bővítését. Együttműködnek továbbá az árvízvédelemben, a biztonságos és racionális vízkészlet-gazdálkodásban, az árapasztó tározók kialakításában és működtetésében, az élményt kínáló turisztikai attrakciók kialakításában. Az aláírók ösztönzik a térség üzleti és civil szervezetei között a kapcsolatok elmélyítését. Tisza-ökorégió néven európai területi társulás (EGTC) létrehozását tervezik 2018. december 31-i határidővel. Kovács Sándor történelmi pillanatnak nevezte az eseményt, hiszen - mint mondta - még nem volt példa olyan alulról jövő kezdeményezésre a Tisza völgyében, amelyet a területi szereplők hoztak létre. Hozzátette: az elmúlt évek bizonyították, hogy "egymásnak jó szomszédai vagyunk", árvíz, szennyezés esetén is számíthattak egymásra, és együtt fognak működni gazdasági területen is. Az aláírás nem a munka befejezését, hanem kezdetét jelenti, amit szakmai munkacsoportok alapítása követ a közlekedés, a gazdaság, a turizmus, a vízügy, a természetvédelem területén - hangsúlyozta a közgyűlési elnök.

Vágólapra másolva!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.