Közélet

A 65 év fölötti magyarok a közösségi hálók legaktívabb használói az EU-tagállamok idősebb korosztályában

A 65 év fölötti magyarok a közösségi hálók legaktívabb használói az EU-tagállamok idősebb korosztályában

2015. szeptember 29., kedd
A 65 év fölötti magyarok a közösségi hálók legaktívabb használói az EU-tagállamok idősebb korosztályában

Az Európai Unió lakossága 65 és 74 év közötti korosztályának kevesebb mint fele - 42 százalék - használta az internetet 2014-ben, Magyarországon ez az arány 28 százalék, ám a magyar 65 év fölöttiek a közösségi hálók legaktívabb használói az uniós tagállamok idős korosztályában - derül ki az Eurostat által kedden Luxemburgban közzétett adatokból.

Az idősek október elsejei világnapja alkalmából közzétett jelentésből kiderül, hogy a 65-74 éves korosztályban az észak-európai tagállamok lakói élnek leggyakrabban az internet adta lehetőségekkel, Dániában 84, Luxemburgban 81, Svédországban 78, Hollandiában 76, az Egyesült Királyságban 70, míg Finnországban 68 százalék használta az internetet. A legkevesebben ebből a korosztályból Romániában és Bulgáriában - 10-10 százalék - éltek a világháló lehetőségeivel, előttük Görögország (14), Ciprus (16) és Horvátország (17 százalék) áll. Az idősebb internethasználók nagy többsége - 86 százalék - e korosztályban leginkább levelezésre használta a világhálót. Termékekről és szolgáltatásokról szóló információk szerzésére 79 százalék, hírolvasásra 60 százalék, vásárlásra 42 százalék. A közösségi hálókon 23 százalék volt aktív. Magyarországon az idősebb internethasználók közül 89 százalék e-mailezett, 84 százalék termékek és szolgáltatásokról szóló információk után kutatott, 89 százalék híreket olvasott, 11 százalék vásárolt a világhálón. 51 százalékuk élt aktív életet a közösségi oldalakon. Ami az utóbbit illeti, nagy különbségek mutatkoznak a tagállamok között. Az adatok érdekessége, hogy a német idősek használják legkevésbé - 11 százalék - a közösségi oldalakat, a cseheknek csupán 15, a franciáknak 17 és a litvánoknak 18 százaléka. A listavezető magyar idősek mögött a második helyen a portugálok állnak 44 százalékkal. Őket a svédek követik 43 és a lettek 41 százalékkal.

Vágólapra másolva!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.