Közélet

Kordás László: álljanak a nyilvánosság elé a férfiak 40 év utáni nyugdíjba vonulását megtámadók

Kordás László: álljanak a nyilvánosság elé a férfiak 40 év utáni nyugdíjba vonulását megtámadók

2015. augusztus 31., hétfő
Kordás László: álljanak a nyilvánosság elé a férfiak 40 év utáni nyugdíjba vonulását megtámadók

Ne bújjanak az Alkotmánybíróság (Ab) által nyújtott fedezék mögé, álljanak a nyilvánosság elé azok a valódi szervezők, akik megtámadták az Ab-on a férfiak 40 év munkaviszony utáni nyugdíjazásáról szóló népszavazást jóváhagyó korábbi kúriai döntést - mondta Kordás László, a Magyar Szakszervezeti Szövetség (MaSzSz) elnöke hétfőn az MTI-nek.

Hozzátette: reméli, hogy nem a kormányzó párt áll a kezdeményezés mögött néhány civil szervezetet felhasználva, azonban a szakszervezeti vezető elmondása szerint ebben az esetben is vállalja a nyílt vitát, az érvek ütköztetését.

Kordás László

kiemelte: a férfiak 40 év munkaviszony utáni nyugdíjba vonulási lehetőségének megteremtése nem valami ellen szól, hanem a választási lehetőségért. Azt szeretnék elérni, hogy a gazdasági növekedésből több jusson a keményen dolgozó embereknek - mondta. A kormány konvergenciaprogramja szerint a következő három év gazdasági növekedéséből 1151 milliárd forintos többlet adóbevétel származik, ebből finanszírozható lehetne a várhatóan 130-170 milliárd forintos kiadás - fejtette ki. A MaSzSz elnöke hangsúlyozta: az egyenlő bánásmód akkor valósul meg, ha mindkét nem számára lehetővé válik a 40 év munkaviszony utáni nyugdíjba vonulás. A pozitív diszkrimináció az, hogy a hölgyeknél ebbe bele lehet számítani 8 év gyesen töltött időt is - tette hozzá. Leszögezte: nem állnak le, továbbra is gyűjtik az aláírásokat a népszavazás kiírásához. Már ötvenezer körül van az országszerte összegyűjtött aláírások száma - ismertette a szakszervezeti vezető. Szeptembertől, a nyári szabadságok végével indul a vállalati aktivisták, szakszervezeti tagok gyűjtése, és ha a mostani ütemben haladnak, akkor "bőségesen meglesz" a 200 ezer hitelesített aláírás novemberig - mondta. Kordás László kijelentette: nem igaz az, hogy a férfiak 40 év utáni nyugdíjba vonulási lehetősége bármilyen módon érintené a nők már meglévő hasonló lehetőségét. Ezt már a kormányszóvivő is megerősítette - tette hozzá.

Dessewffy Alice

ügyvéd hétfőn arról tájékoztatta az MTI-t, hogy alkotmányjogi panaszt nyújtott be az Ab-hoz magánszemélyek és nőszervezetek megbízásából, megtámadva a Kúria döntését, amely elrendelte a népszavazási kezdeményezést. Dessewffy Alice ügyvéd szerint a sikeres népszavazás következménye sértheti az alaptörvény azon rendelkezéseit, melyek szerint a női esélyegyenlőség, az egyenlő bánásmód a pozitív diszkrimináción keresztül valósul meg. A népszavazás ugyanis, amennyiben sikeres lesz, törvényalkotási kötelezettséget ró az Országgyűlésre. Ha ennek következtében a nőkre és a férfiakra egységes nyugdíjszabályokat alkotnak, megszűnik a nők pozitív diszkriminációja, ráadásul, ha ezt egy változatlan költségkeret mellett teszik, akkor nyilvánvalóan csökkenni fognak a nyugdíjak a benyújtó szerint.

Vágólapra másolva!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.