Közélet

Kiállítás és könyv-örökbefogadás a Somogyiban

Kiállítás és könyv-örökbefogadás a Somogyiban

2015. május 18., hétfő
Kiállítás és könyv-örökbefogadás a Somogyiban
somogyi_konyvtar01kf

Szepesi Dóra grafikus- és festőművész alkotásaiból nyílik kiállítás a Somogyi-könyvtárban, illetve a bibliotéka szokásaihoz híven ezúttal Balogh Elemér jogtörténész fogad örökbe egy könyvet.

Dirib-darab – Szepesi Dóra kiállítása

A Fiatal képzőművészeti tehetségek a Somogyi-könyvtárban tavaszi rendezvénysorozatában

Szepesi Dóra

grafikus- és festőművész alkotásait láthatja a közönség a könyvtár első emeleti folyóirat-olvasótermében. A kiállítást május 21-én, csütörtökön 17 órakor

Deák Zoltán

festőművész, tanár (SZTE JGYPK Rajz Művészettörténet Tanszék) nyitja meg. Szepesi Dóra így vall a képzőművészethez fűződő viszonyáról: „A Szegedi Tudományegyetem Juhász Gyula Pedagógusképző Karán vagyok Képi ábrázolás szakos hallgató. Régóta érdekel a képzőművészet, de csak az egyetemi éveim alatt kezdtem el komolyabban foglalkozni a rajzolással és festéssel. Leginkább a vegyes technikában érzem otthon magam, imádok különféle anyagokat összedolgozni. Szeretek gyűjtögetni, és rátalálni dolgokra, mert sok esetben a talált dolog ad ötletet egy új kép elkészítéséhez. Továbbá érdekel a hiány, a pozitív és negatív formák kapcsolata.” A tárlat június 13-ig tekinthető meg.

Helyszín:

1. emelet, folyóirat-olvasóterem

Időpont:

május 21. (csütörtök), 17 óra A programsorozat a Somogyi-könyvtár, az SZTE Tehetségpont és a SZTE Sófi Alapítvány szervezésében valósul meg.

Könyv-örökbefogadás a Somogyiban

Szeged város 2015-ben megválasztott díszpolgára,

Balogh Elemér

jogtörténész, egyetemi tanár

Jakob Sprenger

és

Heinrich Institoris

Malleus maleficarum című művének 1620-ban megjelent lyoni kiadását fogadja örökbe a Somogyi-könyvtárban. Az ünnepség május 23-án, szombaton 10.30 órakor kezdődik a könyvtár harmadik emeleti olvasótermében. A program a Somogyi-könyvtár és Szeged Megyei Jogú Város Önkormányzata közös rendezvénye. „A könyv-örökbefogadás szimbolikus aktus, mellyel az örökbefogadó a könyv szellemiségét a magáénak vallja, és egyfajta gondoskodást vállal az elfogadott kötetért. A könyv a bibliotékában marad, de a katalógusban is megjelenik mellette az örökbefogadó neve. Az örökbefogadás intézményét 2003-ban vezették be, tipikusan a díszpolgárok és a Szegedért Alapítvány díjazottjai élhetnek ezzel a megtiszteltetéssel. Az első örökbefogadó

Gregor József

volt, aki 2003-ban díszpolgárrá választásakor

Liszt Ferenc

„Revive Szégedin!” című zongora-átiratának eredeti kottakéziratát fogadta örökbe. Azóta már hatvanhét név sorakozik az örökbefogadási anyakönyvben” – írta a 2013. áprilisi ünnepség kapcsán a szegedma.hu.

Helyszín:

3. emelet, olvasóterem

Időpont:

május 23. (szombat), 10.30 óra

Kardvívás, táplálkozás, rongyszőnyeg – rekreációs hét Rókuson

Az idén ötéves Közép-Kelet-Európai Rekreációs Társaság ingyenes programjaival és a „recreation tudományos magazin” révén hívja föl a figyelmet az egészségközpontú gondolkodás fontosságára. A társaság tavasszal a Somogyi-könyvtár fiókkönyvtáraiban népszerűsíti az egészséges életmód gyakorlatát, bemutatja a szabadidő-eltöltés egészségjavító módozatait, valamint a betegség-megelőzés lehetőségeit. A programsorozat áprilisban az Északvárosban kezdődött, május 19-21-ig a Rókusi fiókkönyvtárban (Vértói út 5.) várják az érdeklődőket. Május 19-én, kedden az ARS ENSIS Lovagi Kör és Kardvívó Iskola Egyesület tart bemutatót. Május 20-án, szerdán az egészséges táplálkozással kapcsolatos tévhitekről Fritz Péter főiskolai docens tart előadást. Május 21-én, csütörtökön Kerekesné Dékány Ida népi iparművész vezetésével textilhulladékokból készíthetnek szőnyegeket a résztvevők. A program címe: Te rongyos élet. Valamennyi rendezvény 16.30 órakor kezdődik.

Helyszín:

Rókusi fiókkönyvtár (Szeged, Vértói út 5.)

Időpont:

május 19–21

Vágólapra másolva!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.