Közélet

Szándéknyilatkozat született a Kárpát-medencei turisztikai együttműködésről + FOTÓK

Szándéknyilatkozat született a Kárpát-medencei turisztikai együttműködésről + FOTÓK

2014. június 30., hétfő
Szándéknyilatkozat született a Kárpát-medencei turisztikai együttműködésről + FOTÓK
opusztaszer_mj 045

A Kárpát-medencei turizmus fellendítése és fejlesztése érdekében tartottak kerekasztal-beszélgetést vasárnap az ópusztaszeri emlékparkban, ahol a résztvevők közös ötleteiket szándéknyilatkozattal pecsételték meg.

A Magyar Turisztikai Desztináció Menedzsment Szövetség (TDMSZ) a határon innen és túli magyar-magyar turisztikai területek közötti kapcsolatokat és szakmai együttműködést kívánja segíteni, amelyhez most az Ópusztaszeri Nemzeti Történeti Emlékpark Nonprofit Kft., valamint a Csongrád és Kistelek településeket felölelő Hét Vezér Turisztikai Egyesület is csatlakozott. Legutóbbi kerekasztal-beszélgetésükön határon túli partnereikkel azt vitatták meg, milyen módszerekkel lendíthetnék fel az érintett területeket turizmusát, s hogyan hathat gazdaságukra az innováció.

Szász Jenő

, a Nemzetstratégiai Kutatóintézet elnöke kijelentette, Magyarország már több olyan kezdeti intézkedést tett, amely tükrözi a TDMSZ céljait. Értette ez alatt a kettős állampolgárságra vonatkozó törvényt, valamint az alaptörvény, illetve a választójogi törvény módosításait. Mint fogalmazott, a Kárpát-medencét érintő kérdésekre stratégiai programban kell gondolni, amely akkor eredményes, ha az élet valamennyi területére kihat: így az oktatásra, a gazdasági és kulturális életre. Ám annak érdekében, hogy a 15 milliós magyarság mindennapjait érintő döntések szülessenek és a tervek eredményesen működjenek, integráltan kell mérlegelniük.

opusztaszer_mj 072

Hasonlóképp vélekedett az elhangzottakról

Magyar Anna

, a Csongrád Megyei Közgyűlés elnöke. További információként hozzátette, a magyar-magyar együttműködésnek ezidáig is voltak szemmel látható bizonyítékai, igaz, ezidáig csak a határ menti megyékre sikerült kiterjeszteni. Azonban a mezsgye egyre légiesebbé válhat, ha sikerül közösen megtalálni azokat a pályázati lehetőségeket, amelyekkel (akár) az egész Kárpát-medence területét le tudják fedni.

Kertész Péter

, az ÓNTE ügyvezető igazgatója reményét fejezte ki a felől, hogy a kerekasztal-beszélgetésen elhangzottak és a szándéknyilatkozatban foglalt nemzetegyesítési folyamatban segítségükre lesz Péter-Pál, az aratás kezdetének napja és az is, hogy egy olyan szakrális helyen történik meg mindez, mint az emlékpark. Mint fogalmazott, a gazdasági és kulturális fellendülést szimbolizáló magok csak akkor jelentenek bő termést, ha sikerül kijelölni és megvalósítani a közösen kitűzött célokat. Folyamatos térségi fórumok zajlanak az összefogás érdekében - erősítette meg

Víg Tamás

, a stratégiai munkacsoport vezetője. A szándéknyilatkozatot már részben sikerült megtölteni tartalommal, bizonyos célkitűzések pedig már meg is valósultak. Úgy gondolja, az első lépcsőt megtették, a következőköz elengedhetetlen a politikai szint megnyilatkozása, ha pedig ezt is sikerül meglépni, novemberre akár a gyakorlati részletekről is beszámolhatnak. A szándéknyilatkozatot végül minden egybegyúlt aláírta: Víg Tamás, a Magyar TDM Szövetség elnökségi tagja,

Horkay Nándor

, a Nemzetstratégiai Kutatóintézet igazgatója, Kertész Péter, az Ópusztaszeri Nemzeti Történeti Emlékpark Igazgatója,

Pitó Enikő

, a Hét Vezér Turisztikai Egyesület elnöke (Kistelek/Csongrád), továbbá a Magyarkanizsai TDM elnöke, a Hídverő Társulás elnöke, az Ukrán-Magyar Területfejlesztési Iroda igazgatója, a Pogány-Havas Kistérségi Társulás igazgatója, a Babes-Bolyai Tudományegyetem, Kolozsvár Földrajz Karának egyetemi adjunktusa és a Sóvidék-Hegyalja Turisztikai Egyesület elnöke is. A vendégek sorában helyet foglalt

Kakas Béla

, Sándorfalva, valamint

Makra József

, Ópusztaszer polgármestere is.

Vágólapra másolva!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.