Kihelyezett védelmi bizottsági ülést tartottak június 23-án az MH 5. Bocskai István Lövészdandár hódmezővásárhelyi Zrínyi Miklós laktanyában. Az ülésen a Csongrád Megyei Védelmi Bizottság állandó és meghívott tagjai mellett a járási védelmi bizottságok vezetői is részt vettek.
A megyei védelmi bizottság különleges jogrendi időszakban a kormány irányítása alatt működő testület, melynek tagjait a megyei és regionális szervezetek vezetői alkotják. A különböző szervezeteknek és a bizottságoknak a béke időszakban is vannak felkészülési feladatai és éves terv szerinti ülései. A júniusi kihelyezett bizottsági ülés helyszínéül szolgáló hódmezővásárhelyi laktanyát a bizottság állandó meghívottjaként a helyőrség megbízott parancsnoka,
Huszár Ferenc
alezredes ajánlotta fel. Ez az alkalom egy kiváló lehetőséget biztosított arra, hogy a résztvevők a program végén - a statikus bemutató keretein belül - megtekintsék azokat az eszközöket, amelyek a Honvédelmi Katasztrófavédelmi Rendszeren belül, egy vészhelyzet elhárításában részt tudnak venni. A tanácskozáson
Takács Attila
ezredes, az MH 5. Bocskai István Lövészdandár parancsnoka is felszólalt és ismertette az alakulat és a helyőrség rendeltetését, szervezeti felépítését, illetve feladatait. Beszédében a parancsnok kiemelte, hogy Csongrád Megyében két olyan katonai szervezet is elhelyezkedik, amelyek adott esetben készen állnak a katasztrófavédelmi feladatok ellátására is.
Polner Eörs
, a Csongrád Megyei Kormányhivatal főigazgatója, a megyei védelmi bizottság elnökének képviseletében elmondta, hogy nagyon praktikus dolog, ha egy védelmi bizottság a saját szemével is meggyőződhet arról, hogy milyen képességei vannak a Magyar Honvédségnek. „Engem megnyugtat az, hogy ilyen kiváló katonák védenek minket. Az itt látható rend, pontosság és precizitás nagyon fontos a katasztrófavédelem szempontjából is.”- mondta a főigazgató. A dandár számtalan esetben bizonyította már, hogy katasztrófahelyzet esetén bevethető. A tavalyi márciusi rendkívüli időjárás következményeinek helyreállításánál és több árvízi helyzetben is helyt állt, legutóbb a 2013-as dunai árvíznél, amikor 1800 katonával és 240 technikai eszközzel vett részt az árvízi védekezésben.
Búz Csaba hadnagy
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.