Az európai uniós csatlakozás óta eltelt 10 év alatt a foglalkoztatási és felnőttképzési szakterületen csaknem 900 ezer embert érintően több mint 1000 milliárd forint uniós társfinanszírozású forrást használtak fel eddig az állami, civil, érdekképviseleti szervezetek és vállalkozások Magyarországon - közölte a Miniszterelnökség fejlesztési sajtóosztálya az MTI érdeklődésére.
A sajtóosztály tájékoztatása szerint 2004 és 2006 között a Humánerőforrás-fejlesztési Operatív Program, a Regionális Operatív Programok, az EQUAL Közösségi Kezdeményezés, valamint 2007 és 2013 között a Társadalmi Megújulás Operatív Program (TÁMOP) és a Társadalmi Infrastruktúra Operatív Program (TIOP) keretében foglalkoztatási célokra 293 milliárd uniós forrást fizettek ki, a szak- és felnőttképzés fejlesztéseire pedig 207,8 milliárd forintot. Az első Nemzeti Fejlesztési Terv és az EQUAL kísérleti foglalkoztatási program kereteiből összesen 116,79 milliárd forintot használtak fel, míg a TÁMOP-ból eddig már 353,3 milliárd forint kifizetése történt meg. A TIOP-ból 30,74 milliárd forint szakképzési és foglalkoztatási célú beruházási forrást használtak fel ténylegesen. Ezenkívül további, közel 150 milliárd forintnyi támogatás kifizetésére van lehetőség a jelenlegi programozási időszak lezárásáig, a megvalósítás alatt álló fejlesztési programokban. A programokban több mint 800 ezren vettek részt: mintegy félmillióan a foglalkoztatási programokban, és mintegy 310 ezren a szak- és felnőttképzési programokban. A Miniszterelnökség fejlesztési sajtóosztálya kiemeli, hogy a különböző gazdaságfejlesztési programok keretében is rendelkezésre álltak foglalkoztatást támogató források. A Gazdasági Versenyképesség Operatív Program (GVOP) keretében 2004 és 2006 között csaknem 37 ezer munkahelyet hoztak létre vagy őriztek meg, ami kétharmadával meghaladja az eredeti GVOP-célértéket. A kifizetések összege 147,7 milliárd forint volt. A Gazdaságfejlesztési Operatív Program (GOP) keretében 2007-2013-ban a tavalyi év végéig összesen 575,37 milliárd forintot fizettek ki munkahelyteremtésre és megőrzésre, 2014 márciusáig pedig 45 milliárd forintot.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.