A február 27-i szakmai rendezvényen a 2010–2014 közötti parlamenti ciklus politikai eseményeit az országgyűlési választás jegyében értékelik neves előadók.
Választás 2014 Konferencia címmel rendez szakmai napot 2014. február 27-án (csütörtökön) 9.30 és 18.15 között a Szegedi Tudományegyetem Móra Ferenc Szakkollégium és a Móra Ferenc Hallgatói Egyesület. A tanácskozáson a Szegedi Tudományegyetem szakavatott oktatóinak és hallgatóinak prezentációi mellett többek között a Nézőpont Intézet és a Méltányosság Politikaelemző Központ szakembereinek elemzését is meghallgathatják a résztvevők, és előadást tart
Paczolay Péter
, az Alkotmánybíróság elnöke is. Az esemény helyszíne az SZTE Móra Ferenc Szakkollégium (6726 Szeged, Közép fasor 31-33). A szervezők minden érdeklődőt szeretettel várnak!
09:30-09:45: megnyitó 09:45-11:00: 1. szekció – szakkollégisták és egyetemi hallgatók előadásai Gömbicz Nándor (SZTE Móra Ferenc Szakkollégium): Többségi vs. Konszenzusos demokráciamodell – milyen változáson ment keresztül a magyar demokrácia az elmúlt négy évben? Kovács Flóra (SZTE Móra Ferenc Szakkollégium): A magyar médiamodell jellemzése és megítélése a 2011-es médiatörvény alapján Szekeres Tamás (SZTE Móra Ferenc Szakkollégium): A Jobbik magatartásának változásai a 2010–2014 közötti parlamenti ciklusban Rotyis Bálint (Szegedi Politológus Hallgatók Egyesülete): Az ifjúság és a politika kapcsolata 11:10-12:40: 2. szekció – Kerekasztal-beszélgetés: Politikai törésvonalak a rendszerváltás utáni 6. parlamenti ciklusban – mely témák kerülhetnek előtérbe a kampányban? Dr. Löffler Tibor, az SZTE ÁJTK Politológiai Tanszékének docense Szomszéd Orsolya, a Nézőpont Intézet vezető elemzője Novák Zoltán, a Méltányosság Politikaelemző Központ projektigazgatója 12:40-13:40: ebédszünet 13:40-14:55: 3. szekció – szakkollégisták és egyetemi hallgatók előadásai Szentgáli Gergely (NKE Biztonságpolitikai Szakkollégium: A második Orbán-kormány katonapolitikája Kovarek Dániel (BCE Széchenyi István Szakkollégium): Ami marad, harag? – Az önkormányzati adósságátvállalás mértéke és a települések kormánypárti elkötelezettsége közötti kapcsolat Szentgáli-Tóth Boldizsár (ELTE Bibó István Szakkollégium): Hol is tart a választási folyamat? Balázs Ágnes (NKE Magyary Zoltán Szakkollégium): A külhoni választójog intézménye kapcsán felmerülő főbb kérdések 15:05-16:35: 4. szekció – Kerekasztal-beszélgetés: A 2014-es országgyűlési választás az új választójogi törvény tükrében Dr. Kovács László Imre, az SZTE ÁJTK Politológiai Tanszékének docense Fodor Csaba, a Nézőpont Intézet vezető elemzője Szakács András, a Méltányosság Politikaelemző Központ elemzője 16:45-18:15: záró előadás – Az Alkotmánybíróság szerepe és hatásköre az Alaptörvény után. Prof. Dr. Paczolay Péter, az Alkotmánybíróság elnöke, az SZTE ÁJTK Politológiai Tanszékének vezetője 18:15: A konferencia zárása
SZTEinfo
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.