Az egészségügy az a terület, ahol a kormányváltás óta a legtöbb sebet kellett begyógyítani – jelentette ki Selmeczi Gabriella szerdai sajtótájékoztatóján. A Fidesz szóvivője ugyanitt arról is beszélt, a szocialisták kormányzásuk alatt öncélú, liberális kísérleti tereppé tették az oktatásügyet.
Selmeczi Gabriella
arról tájékoztatott, több pénz jut az alapellátásra, a háziorvosi, a fogorvosi ellátásra, valamint a védőnők és iskolaorvosok munkájának támogatására. Reményeink szerint ez a betegellátás színvonalának javulásához vezet, és több figyelem jut az édesanyák, a kisgyerekek és az iskolások egészségére is – fűzte hozzá a Fidesz szóvivője. Emlékeztetett arra, hogy 2012 novemberében is már nőtt a háziorvosi, a védőnői és a fogászati szolgálatok díjazása; a háziorvosi szolgálatok havonta 485 millió, a védőnői szolgálatok 128,5 millió, a fogászati praxisok pedig 91 milliós többletforráshoz jutottak. A magyar egészségügy a kormányváltás óta folyamatosan erősödik, és bízunk benne, hogy az intézményekre és az egészségügyi dolgozókra fordított több pénz a színvonal emelkedéséhez vezet, és a betegek is egyre inkább meg fogják ezt érezni – jelentette ki. Mint mondta, 2010-ben az összeomlás szélén állt az egészségügy, a baloldali kormányzás „pénzelvonásokkal és nemtörődömséggel súlyosbította az egészségügy helyzetét”. A kórházakat hagyták eladósodni, kifogyni az eszközökből és a gyógyszerekből, hagyták elmenni az országból az orvosokat és az ápolókat, a betegeket pedig gyakran mentőkocsik nélkül, illetve megfelelő ellátás nélkül hagyták –sorolta. Hozzátette, az, hogy a rendszer nem omlott össze, a dolgozók elhivatottságának köszönhető. Az egészségügy az a terület, ahol a kormányváltás óta a legtöbb sebet kellett begyógyítani – hangsúlyozta, kiemelve, ma erősebbek az intézmények, adósságuk rendezéséhez segítséget kaptak, emellett 3000 milliárdos fejlesztés is elindult. 2012-ben 90 ezren részesültek bérfejlesztésben, tavaly a szakorvosok és a fogorvosok fizetése havonta több mint bruttó 65 ezer forinttal emelkedett – emelte ki. A politikus ezzel összefüggésben kifejtette, a szakorvosok bére bruttó 4o ezer forinttal, az intézeti gyógyszerészeké 44 ezer forinttal, a diplomás egészségügyi szakdolgozók bére pedig havi 35-41 ezer forinttal lett magasabb. Emellett a kormány a rezidenseket és a hiányszakmákban dolgozókat ösztöndíjakkal motiválja az itthonmaradásra. A mentőszolgálatok támogatása kapcsán kifejtette, 120 új mentőautót állítottak munkába, 200 új jármű beszerzése pedig folyamatban van; 2014-re minden mentőállomásra jut egy új mentőautó. 22 új mentőállomást építünk, és 60 állomást újítunk fel – fűzte hozzá, emellett egy 11 milliárdos informatikai fejlesztést is végrehajtanak, a mentőápolókat pedig szintén ösztöndíjprogrammal segítik. Nem dőlhetünk hátra elégedetten, de bízunk abban, hogy jó irányba indultunk el – fogalmazott.
Nem érdemes hamisítani annak a Hiller Istvánnak, aki egyszer már bemutatta Magyarországnak, hogy mit is képesek tenni a szocialisták az oktatáspolitikával – reagált Selmeczi Gabriella az egykori oktatási és kulturális miniszter és Tóbiás József nyilatkozatára. A szocialisták több száz vidéki iskolára tettek lakatot, veszélyeztetve ezzel a falvak jövőjét, több tízezer pedagógust tettek utcára, a pedagógusbéreket megcsapolták, és nemhogy nem emelték, de a bérek egyre kevesebbet is értek az ő idejükben – emlékeztetett a szóvivő. Szólt arról is, hogy minden ötödik gyermek funkcionális analfabétaként hagyta el az iskolát, az MSZP iskolarendszere tartósan munkanélküli, segélyeken tengődő felnőttek tömegeit termelte ki. A szocialisták szövetségeseikkel való hatalmi alkudozásban öncélú, liberális kísérleti tereppé tették az oktatásügyet; szétverték a kéttannyelvű iskolákat és a szakképzést is – szögezte le. Selmeczi Gabriella úgy fogalmazott, az elmúlt három és fél év alatt az iskolák működtetése biztonságos és fenntartható lett, 2014-ben pedig 13 százalékkal növeli a kormány a köznevelés támogatását. A rendszerváltás óta a legnagyobb pedagógus béremelési program végrehajtásához is elég erős az ország; az állam ma nem kivonul az oktatásból és lerázza magáról a felelősséget, hanem felelősséget vállal az oktatásért és a gyermekek jövőjéért – jelentette ki. Felhívta a figyelmet arra is, hogy a kormány megvédi a kistelepülések iskoláit, a rászoruló gyermekek iskoláztatását számos programmal támogatják.
Aki ilyet elkövet, annak távoznia kell a közéletből – reagált Selmeczi Gabriella a Balogh Józsefre vonatkozó újságírói kérdésre, és egyúttal hangsúlyozta, a Fidesz "morálisan elítélendőnek tartja", hogy az országgyűlési képviselő tagja a közéletnek. Annak kapcsán, hogy egy zuglói LMP-s képviselő ellen garázdaság miatt indult eljárás, a szóvivő kijelentette: a Fidesz mindig is kifogásolta a kettős mérce alkalmazását. „Ha valaki ilyen bűncselekményt követ el, vagy a gyanú árnyéka esik rá, természetesen az ártatlanság vélelmének fenntartásával, de azt valljuk, hogy nincs helye az ilyen embereknek a közéletben” – tette hozzá. Juhász Péter sajtótájékoztatóján elhangzottak kapcsán rámutatott, az Együtt-PM politikusa ahelyett, hogy vidéki polgármestereket állít pellengérre, jobb lenne, ha megnézné, hogy Bajnai Gordon és Gyurcsány Ferenc honnan szerezték a milliárdjaikat a rendszerváltás előtt, amikor a magyar emberek többsége „gürcölt azért, hogy legyen egy Trabantjuk, egy kis telkük vagy víkendházuk”.
Forrás:
Fidesz.hu
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.