Informatikusok és az elektronikus kütyük szerelmesei lepték el pénteken az Agórát, ahol a nyílt forráskódú, szabad szoftverekről tartottak egész napos konferenciát. A szakmai előadások mellett a szoftverekkel kapcsolatos kormányzati stratégiáról is értekeztek.
OpenOffice, Mozilla Firefox, Android operációs rendszer - a hétköznapokban is elterjedt, sokak által használt szoftverekről sokszor nem is tudjuk, hogy szabadon használható, ingyenes programokról van szó. A Szent-Györgyi Albert Agórában ezen alkalmazások kerültek reflektorfénybe, hogy minél több emberrel megismertessék a nyílt forráskódú szoftverekben rejlő lehetőségeket. "Rendkívül erős potenciál van a szabad szoftverekben, Magyarországon azonban mégsem használják ki kellőképpen a benne rejlő lehetőségeket. Egyrészt mert az emberek nem ismerik őket, másrészt pedig ha használják is, nem tudják, hogy ingyenes, nyílt forráskódú szoftverrel dolgoznak" - nyilatkozta portálunknak
Havasi Ferenc
főszervező, az SZTE Szoftverfejlesztési Tanszékének tanársegédje. Négy teremben párhuzamosan zajlottak az előadások, melyek közül kedvük szerint válogathattak az elektronikus kütyük iránt érdeklődők és a szakmai témákra érkezett informatikusok egyaránt. Szó esett a Raspberry Pi nevű, bankkártya méretű miniszámítógépről, vizsgálták a 3D nyomtatás szabad szoftveres lehetőségeit, de ismertették például a folyóvíz minőségének térinformatikai módszerekkel történő felbecsülését is. 11 órától a E-Közigazgatási Szabad Szoftver Kompetencia Központ képviseletében
Erdei Csaba
is előadást tartott, akitől a nyílt forráskódú szoftverekkel kapcsolatos kormányzati stratégiáról tehettek fel kérdéseket. A rendezvény fő támogatója a GE Healthcare, míg aranyfokozatú támogatók az FSF.hu alapítvány és az E-közigazgatási Szabad Szoftver Kompetencia Központ.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.