A második világháborút és az 1956-os eseményeket is megélte Rigó Balázsné - a 92 éves szegedi asszony házában még a forradalom idején készült zászlót őriznek, kövekből kirakott műemléket állítottak a trianoni diktátum előtti Magyarországnak. Legjobban táncolni szeretett Ilona néni.
Cave canem - latinul óvakodj a kutyától, vagy óvakodj az egykönyvű embertől. A szegedi Csaba utcában álló öreg házikóba belépőket ez a szöveg fogadja már közel fél évszázada, és bár a házon kívülről több tucat falfirka által a "modern kor" is otthagyta névjegyét, belépve megkövült történelem elevenedik meg körülöttünk.
Rigó Balázs
édesanyjával él, édesapja hagyatékában: idősebb
Rigó Balázs
a huszadik század vérgőzös eseményeit végigélve több alkalommal állította talpra a családját, hogy a semmiből építsék újjá életüket. A második világháborúban a Dunántúlra menekültek az oroszok elől, '56-ban házukat védték a fosztogatóktól. "Emléklap Rigó Balázs vasutas főfelügyelő részére" - olvashattuk a falon lógó, bekeretezett papíron. A dátum alatta 1972, az elvtárs megnevezést pedig hibajavítóval húzta ki a kitüntetett. "Soha nem tűrte el, hogy elvtársnak hívják, nem volt ő egyik kommunistának sem a barátja" - magyarázta ifjabb Rigó Balázs. Több évtizedet a MÁV szolgálatában töltött el a néhány éve elhunyt Rigó bácsi, munkáját a falra festett, szárnyas vasúti kerék hirdeti, de több, falon lógó plakett is árulkodik egykori hivatásáról. A kertben egy beton emlékmű őrzi Nagy-Magyarország egykori hatarait, ezt is ő készítette: a belesüllyesztett kövek a Trianon előtti országhatár szinte minden szegletét képviselik.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.