Közélet

Védőnői hálózat 2.0 – lehet béremelés is? + FOTÓK

Védőnői hálózat 2.0 – lehet béremelés is? + FOTÓK

2013. szeptember 11., szerda
Védőnői hálózat 2.0 – lehet béremelés is? + FOTÓK
novertalalkozo01_gs

Országjáró körútján ezúttal Szegeden ismertette a miniszteri biztos a védőnői hálózat megújítását, a béremelések tekintetében pedig türelmet kért.

A védőnői hálózat megújításáért felelős miniszteri biztosa,

Bábiné Szottfried Gabriella

elmondta, hogy maga is védőnőként dolgozott, éppen ezért saját és a kollégák tapasztalataiból merítve szeretné megújítani a védőnői hálózatot, ezért is járja az országot, és gyűjti össze a javaslatokat. A feladatok között említette az Országos Védőnői Szolgálat létrehozását, az egységes védőnői rendelet megalkotását, az új várandós gondozási kiskönyv koordinálása, a Magyar Védőnői Szolgálat hungarikummá minősítésének előmozdítását és az informatikai fejlesztések szükségességét, amelyek kapcsán várhatóan tablet-ekkel segíti a kormány a védőnők munkáját. Bábiné leszögezte: mindent elkövet majd azért, hogy valamennyi védőnő megkapja a neki járó útiköltség-térítést, a munkaruhát és az emelt összegű finanszírozást. A béremeléssel kapcsolatban a szakemberek türelmét kérte, mint mondta, erre a következő lépcsőben kerülhet sor. „A jelenlegi rendszer széttagolt, így az ellátás feltételeivel lehetnek problémák, hiszen az önkormányzatok, melyek adott esetben a védőnői szolgáltatást biztosítják különböző kondíciókkal rendelkeznek, így a szegényebb önkormányzatok nem tudják olyan minőségben a védőnői szolgálat tárgyi feltételeit biztosítani, mint a tehetősebbek. Így, hogy egy kézbe kerül a szolgáltatás, ezek a feltételek is azonosak lehetnek, illetve nem mellékesen a bérezés is egységes lesz” – vázolta a változás alapjait

Goda Edit

megyei vezető védőnő, a kormányhivatal népegészségügyi szakigazgatási szervétől. A közeljövővel kapcsolatban arról beszélt, hogy hamarosan pályázati úton megvalósul egy korai gyermekkori program, ami egy komoly fejlesztést eredményezhet a védőnők és a szakfelügyelet számára, egy másik pályázat pedig a védőnői méhnyakrák-szűrés kiterjesztése 1300 védői szolgálat számára. „Azt szeretnék, ha a védőnőket bevonnák az őket érintő jogalkotásba és a bérrendezésük problémáinak a megoldásába is” – nyilatkozta

Patik Edit

ifjúsági védőnő, aki komoly problémaként értékelte a szakember, hogy a diplomás egészségügyi dolgozók béremeléséből kimaradtak. „Egy újabb konfliktusforrás lehet, hogy a tervek szerint egy két éves képzéssel is el lehetne sajátítani a közösségi főiskolán a szakmát, miközben most egy négy éves alap- és az ezt követ MA-képzés nyújtja a teljes tudták.

Vágólapra másolva!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.