A francia–magyar kapcsolatok erősítését is szolgálta a francia szenátus képviselőinek négynapos magyarországi látogatása. A delegáció tagjai Szegeden is jártak, s nagy lehetőségeket látnak többek között az ELI-projektben.
„Közvetlenül a kormányváltás után jártunk itt 2010-ben, és most három évvel később látjuk azokat a reformokat, amelyek megvalósultak. Nem szeretném eltitkolni, hogy voltak nehezebb pillanatok a francia–magyar kapcsolatokban egyes francia cégek kerültek nehéz helyzetbe, ami nem feltétlenül javította a helyzeten. De leszögezem, együttműködésünk töretlen, és tovább szeretnénk erősíteni” – nyilatkozta portálunknak
Michel Billou
. A szenátor úgy látja, a kulturális terület mellett a tudományos és az ipari életben is szükséges a kapcsolatok további mélyítése, melyhez Szegedet kiváló helyszínnek tartja. Michel Billou sokat vár ELI-projekttől is, ami a high-tech cégek idetelepülését is magával hozhatja. Az egyetemi képzés magas színvonalát is méltatta a szenátor, úgy látja, mindenképpen fontos Szegeden fenntartani és ha lehetséges, akkor fejleszteni a felsőfokú képzést. A francia delegáció négynapos magyarországi látogatása alatt ismerkedett a magyar közigazgatással, látogatást tettek a Nemzeti Fejlesztési Ügynökségnél (NFÜ), illetve az energiafelhasználás és az energiafüggőség kérdését is áttekintették.
Kalmár Ferenc
elmondta, élő kapcsolat van az Interparlamentáris Unió Magyar Francia Baráti Tagozata és a francia szenátus francia-magyar baráti tagozata között. „2010-ben is járt hazánkban egy delegáció, mi Párizsba látogattunk el, s most ismét francia vendégeink voltak. Azt, hogy mennyire élő egy ilyen jellegű kapcsolat a baráti tagozatokon múlik, hogy miként tartják a kapcsolatot a nagykövetséggel, valamint parlamentjével vagy szenátusával” – részletezte.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.