Uniós támogatással a megváltozott munkaképességűek foglalkoztatását segítő programot indított Csongrád megyében egy alapítvány.
A programot indító Progress Vállalkozásfejlesztő Alapítvány az MTI-nek küldött tájékoztatójában arra hívta fel a figyelmet, hogy a legutóbbi népszámlálási adatok szerint a fogyatékossággal élő emberek 9 százalékának, a megváltozott munkaképességű emberek 12 százalékának volt munkahelye. Miközben a hatályos jogszabályok ösztönzik és egyben kötelezik a munkaadókat, hogy ilyen munkavállalókat alkalmazzanak, a megvalósítás nehezen megy - írták. A Progress alapítvány csaknem 110 millió forintos uniós és hazai támogatással a megváltozott munkaképességű jelentkezőknek és a foglalkoztatásukra nyitott vállalatok személyzeti vezetőinek indított kétéves programot. A megváltozott munkaképességűek először az ír Enable Ireland programban már sikerrel alkalmazott százórás akkreditált képzésen vesznek részt, amelyben fejlesztik önértékelésüket, megtanulhatják a változás és a stressz kezelését, erősítik az önmenedzselési képességüket. Azok, akik legsikeresebben zárják az első kurzust, részt vehetnek egy akkreditált, 380 órás asszisztensképzésen. A tanfolyamon gépírást, szövegszerkesztést, irodatechnikai eszközök használatát és ügyfélszolgálati ismereteket is tanulnak. A megváltozott munkaképességű résztvevők - akiket mindvégig mentorok segítenek - a képzettség megszerzésével otthonról is elláthatnak majd titkári, asszisztensi feladatokat. A Nyerjünk együtt! című programban részt vevő vállalkozások is többféle segítségre számíthatnak. A projektben HR-tanácsadókat képeznek, akik a munkakörök elemzésével, és a betöltésükhöz szükséges készségek és képességek feltárásával nyújthatnak segítséget a vállalatvezetőknek az adott munkakörben alkalmazható fogyatékos vagy megváltozott munkaképességű dolgozó kiválasztásához. A személyzeti vezetőknek útmutató készül a fogyatékkal vagy eltérő munkaképességgel élő munkavállalókkal készítendő interjúkhoz, és pszichológiai képzésen vehetnek részt. Az országos képzési jegyzékben szereplő 24 hiányszakmát is megvizsgálják majd, hogy ezek közül melyekben lehetne megváltozott munkaképességű alkalmazottakat foglalkoztatni - áll az alapítvány közleményében.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.