Közélet

Az állam segíteni igyekszik a vállalkozásokat

Az állam segíteni igyekszik a vállalkozásokat

2013. július 13., szombat
Az állam segíteni igyekszik a vállalkozásokat

Az állam mindent megtesz azért, hogy érdemes legyen vállalkozni, ehhez mind eszközökben, mind forrásokban új lehetőségek nyílnak 2014 és 2020 között - mondta Cséfalvay Zoltán, a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) parlamenti és gazdaságstratégiáért felelős államtitkára.

A Magyar Kereskedelmi és Iparkamara (MKIK) rendezvényén, a "Magyar Kézműves Remek" címek átadásán az államtitkár - aki a rendezvény fővédnöke is - hangsúlyozta: a vállalkozások fejlesztése területén nagy lehetőség előtt áll az ország, 2014-2020 között a mostani hétéves ciklusnál másfélszer több, közel 1100 milliárd forintot szeretnének a kis- és középvállalkozások erősítésére fordítani. Hozzátette: szeretnék ezt beágyazni egyfajta iparpolitikába is, ahol a helyi gazdaság szerepe jelentős. Az államtitkár rámutatott: a források mellett legalább annyira fontos az adminisztrációs terhek csökkentése, amiben sikerült is előrehaladást elérni, bár ezt nem mindig érzik az érintettek. A kézműves vállalkozásokat is segítő változások közül az államtitkár a rugalmasabb foglalkoztatást lehetővé tevőket emelte még ki. Beszélt arról is, hogy a 2014-2020-as fejlesztési periódusban a helyi piacok erősítését rendkívül fontosnak tartják a kkv-k fejlesztésében.

Parragh László

, az MKIK elnöke elmondta: kezdeményezik, hogy a következő hétéves ciklus európai uniós forrásainak elosztásánál a kézműves hagyományok megőrzése, a kézművesség is legyen a pályázati lehetőségek között. Az MKIK elnöke köszöntőjében emlékeztetett arra, hogy a kamara tizenegy évvel ezelőtt indította el a Magyar Kézműves Remek pályázatot a hagyományőrző vállalkozói kultúra, a kézműves szakma rangjának emelésére és újabb piaci lehetőségek feltárására. A pályázat ismertsége és rangja azóta folyamatosan emelkedett. Míg 2002-ben csupán 27 pályázó nyújtotta be alkotását, akik közül 14-en nyerték el a Magyar Kézműves Remek címet, 2013-ban már 132 pályamű érkezett, s a zsűri 39 címet adományozott. Az elbírálás során kiemelt követelmény volt a termékek eredetisége, nemzeti kultúrát őrző, egyedi értéket képviselő hagyományhűsége, a kivitelezés minősége és turisztikai hasznosíthatósága. A Magyar Kézműves Remek elismerések mellett a rendezvényen különdíjat adtak át a 2012. évi pályázat és kiállítás során először megrendezett közönségszavazás nyertesének is. A most díjat nyert pályázók termékeiből rendezett kiállítást július 12. és augusztus 11. között lehet megnézni a Magyar Mezőgazdasági Múzeumban.

Vágólapra másolva!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.