Évértékelő, feladat-meghatározó tiszti értekezletét tartotta csütörtökön a Szegedi Katasztrófavédelmi Kirendeltség. A tavalyi év történéseit Balázs Gábor alezredes, kirendeltség-vezető foglalta össze, az értekezlet elöljárója Szatmári Imre ezredes, a Csongrád Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság igazgatója volt.
Negyvennégy település, két hivatásos tűzoltó-parancsnokság, a makói és a szegedi tartozik a Szegedi Katasztrófavédelmi Kirendeltséghez, amely tíz önkéntes tűzoltó egyesülettel tart fenn kapcsolatot – összegezte
Balázs Gábor
alezredes beszámolójában, amelyben rámutatott: a tavalyi év komoly változásokat jelentett a szervezet életében. Egységes szervezet alakult ki, amely során fokozták a bevetés-hatékonyságot és a reagáló-képességet, és egyre nagyobb hangsúlyt fektettek a megelőzésre. A települések katasztrófavédelmi kockázati osztályba sorolásánál a valós élet valós problémáit vették alapul, az egzakt elemzés módszereit alkalmazva. Az egyes és kettes kategóriába sorolt 21 település 19 közbiztonsági referensét meghívták a havi parancsnoki értekezletekre, ezzel is segítve felkészültségüket. A kirendeltség-vezető elmondta: a polgári védelem területén elvégezték a kockázati helyszínek – veszélyes fák, parlagon hagyott területek és vízelvezető csatornák szemléjét, míg a vegetációs tüzek helyszíneit a földhivatal munkatársaival közösen járták be. A kirendeltségen a hatósági munka keretében 18 esetben összesen hárommillió forint tűzvédelmi bírságot szabtak ki, amellyel a további tűzesetek kialakulásának igyekeztek elejét venni. Az országban az elsők között tartottak felkészítő előadásokat pedagógusoknak a közösségi szolgálat lehetőségeiről, amely a 2016 után érettségiző diákok számára alapfeltétele az eredményes vizsgának. Mint hozzátette, a szolgálatra jelentkezett diákok első, 95 fős csoportja március 4-én megkezdte a szolgálat teljesítését, és az érdeklődésből látható, hogy további középiskolások választják a közösségi szolgálat teljesítését a katasztrófavédelemnél. Több ezer diák láthatta azt a roadshow-t, amely során több településen is balesetek szimulációs bemutatóján szerezhettek tapasztalatot, milyen következményei lehetnek egy diszkó-balesetnek. Emlékezetes esemény volt a kirendeltség életében a június 30-án bekövetkezett baleset a nagylaki határátkelőn, ahol egy kamion hajtott az átkelésre váró vendégmunkások autói közé. Itt nemcsak a műszaki mentést látták el a katasztrófavédelem szakemberei, hanem a sérülést szenvedett autókban utazó családok ellátásáról is gondoskodtak, és a történések feldolgozásában pszichológus segített a gyerekeknek. A kirendeltség hatósági munkatársai a veszélyes áruk szállítását nemcsak a közúton, hanem a vasúti fuvarozásban is ellenőrzik, és új feladatként jelentkeztek a létfontosságú elemek és rendszerek védelmében meghozandó intézkedések.
Egy csapatot kellett kialakítani a tavalyi év átalakulása során, amelytől kiemelkedő szintű munkát vártak – mondta el a kirendeltség tavalyi évét értékelve Szatmári Imre ezredes, a Csongrád Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság igazgatója. Büszkék lehetnek az elvégzett munkára – jelentette ki az igazgató, aki kitartást kívánt az eddigi tevékenység folytatásához. Szatmári Imre ezredes megköszönte az önkéntes tűzoltó egyesületeknek a segítséget, amely elengedhetetlen a nagy területen működő kirendeltség eredményes tevékenységéhez. A megyei igazgató a kirendeltség munkáját megfeleltnek értékelte.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.