Közélet

A külföldi ösztöndíjakat népszerűsítették a szegedi egyetemen + FOTÓK

A külföldi ösztöndíjakat népszerűsítették a szegedi egyetemen + FOTÓK

2013. február 19., kedd
A külföldi ösztöndíjakat népszerűsítették a szegedi egyetemen + FOTÓK

A keddi Campus Hungary-börzén játékok, élménybeszámolók és előadások segítségével mutatták be a fiataloknak, milyen előnyökkel járnak a külföldi részképzések, tanulmányutak.

Nemcsak a vadonatúj Campus Hungary-ösztöndíjakat ismerhették meg az érdeklődők kedden a Szegedi Tudományegyetem Rektori Hivatalában, de a pályázati feltételektől és a lakásbérlés bevált technikájától kezdve a kurzusok beszámításán át a gasztronómiáig és a legfontosabb látnivalókig mindent megtudhattak a külföldi utakról. A Tempus Közalapítvány és az SZTE által szervezett ösztöndíjas börzén

Pál József

, az egyetem nemzetközi és közkapcsolati rektorhelyettese arról szólt, hogy az universitas mint olyan egyetemesnek látja a világot, hallgatóinak nemcsak az adott országra, hanem az egész világra érvényes ismereteket közvetít. Ehhez olyan oktatókra van szükség, akik nemzetközi tapasztalatokkal rendelkeznek, a hallgatóknak pedig nem szabad bezárkózniuk az intézmény falai közé, hanem részképzések keretében más iskolákat, kultúrákat és tudományos módszereket is meg kell ismerniük. A Tempus Közalapítvány elnöke, az SZTE Bölcsészettudományi Kar dékánja, Csernus Sándor kiemelte, a Campus Hungary – mint a Balassi Intézet és a Tempus Közalapítvány nagy reményekkel kecsegtető szövetsége – jelentősen bővíti a mobilitás kereteit, hiszen a világ valamennyi országába biztosít kiutazási lehetőséget. Az SZTE Nemzetközi Mobilitási Iroda vezetője,

Balogné Molnár Gabriella

ismertette: a január 15-én indult fordulóban a diákok mellett immár az oktatók és az adminisztratív munkatársak is pályázhatnak külföldi utakra. Úgy fogalmazott, a Campus Hungary hozzájárulhat az SZTE nemzetköziesítéséhez, hiszen többek között közös tantervfejlesztési és kutatási programokat is szülhet.

A börze – melyet Szabó Gábor akadémikus, a szegedi egyetem rektora nyitott meg – azt tűzte ki legfontosabb céljául, hogy eloszlassa az érdeklődő fiatalok bizonytalanságát, népszerűsítse körükben az ösztöndíj-lehetőségeket. Erre többek között azért van szükség, hiszen a szakemberek szerint egy-egy külföldön elvégzett szemeszter vagy tanév nagyban növeli a diplomás fiatalok versenyképességét a hazai és a nemzetközi munkaerőpiacon. A Tisza-parti tudásközpont hallgatói egyébként nyitottak és érdeklődőek, nem véletlen, hogy a tavaly őszi első Campus Hungary pályázati körben az SZTE harmadik helyen végzett a hazai felsőoktatási intézmények rangsorában. A Dugonics téri épületben külön standon szolgáltatott információkat a Campus Hungary programról és ösztöndíjairól a Balassi Intézet, egyéb külföldi lehetőségekről (Erasmus, Erasmus Mundus, CEEPUS stb.) a Tempus Közalapítvány, de tájékoztatást nyújtott a Nemzeti Kiválósági Program Projektiroda, az SZTE Nemzetközi Mobilitási Iroda, az SZTE EHÖK Külügyi Bizottság, az Erasmus Student Network, a Europe Direct Szeged, az SZTE Életvezetési Tanácsadó Központ, valamint az SZTE Karrier Iroda is. A házigazda, Kéri Barnabás, az RTL Híradó riportere változatos programokra hívta a több száz résztvevőt: a teázó szigeteknél ösztöndíjasok élménybeszámolói és interkulturális játékok szórakoztatták a megjelenteket, akik kerekasztal-beszélgetésen és külföldi vendégtanárok prezentációin keresztül is hallhattak a külföldi tanulmányutak előnyeiről.

Vágólapra másolva!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.