Közélet

56-os emlékkonferencia a Szegedi Tudományegyetemen

56-os emlékkonferencia a Szegedi Tudományegyetemen

2012. december 4., kedd
56-os emlékkonferencia a Szegedi Tudományegyetemen

Nagy Imre örökségéről, az 56-os megtorlások szegedi vonatkozásairól és az Öthalmi Munkástanács hétköznapjairól is szó esik a csütörtök délután tartandó emlékkonferencián, az SZTE BTK Kari Tanácstermében.

A munkástanácsok 1956-ban - történelmi előképek, 56-os hétköznapok, emberi sorsok címmel rendeznek emlékkonferenciát a Szegedi Tudományegyetem Bölcsészettudományi karának Kari Tanácstermébe (Szeged, Egyetem u. 2. II. emelet) december 6-án, csütörtökön. A délután kettő órától kezdődő rendezvényt

Balahó Zoltán

, a Nagy Imre Társaság országos elnöke nyitja meg, majd számos előadást hallgathatnak meg az érdeklődők a korszakról. Szervezők: az SZTE BTK Új- és Legújabbkori Magyar Történeti Tanszéke, a Nagy Imre Társaság Szegedi Szervezete és a Szegedi Társadalomtudományi Szakkollégium.

Előadások:

14.00 Dr. Marjanucz László - köszöntő 14.10 Balahó Zoltán - megnyitó - Nagy Imre öröksége és a munkástanácsok. 14.20 Csókás Máté - Juhász Gyula és a szegedi Munkástanács 1918-1919-ben. 14.35 Kudlik Gábor - A jugoszláv modell. (Nyitott Távlatok Alapítvány, Szabadka) 14.50 Bozsóki Mátyás - Nehéz hétköznapok a szegedi Öthalmi Munkástanácsban. 15.10 Gulyás Martin - Forradalmi szervek programalkotása Csongrádon. 15.25 Szrenka Éva - A megtorlások intézményrendszere és munkarendje Szegeden. 15.40 Godó Erzsébet, Godó Gábor - Édesapánk –Godó Illés– kétszer a börtönben. 16.00 Révész Béla - A munkástanácsok a politikai rendőrségi és az állambiztonsági iratok tükrében. 16.20 Horváth Csaba - A történetírás a munkástanácsok szerepéről, történelmi jelentőségéről. 16.40 Géczi József Alajos - Baloldali áldozatok és megtorlók. A részletekért tekintse meg

a rendezvény plakátját!

Vágólapra másolva!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.