A jövő év közepéig nem várható jelentősebb változás, javulás az építőipar területén. Mélyponton vannak a beruházások, a megyében szinte semmi sem épül, általános pangás tapasztalható mindenütt. Új túlélési stratégiák után kell nézni, és felkészülni a válság utáni időszakra.
Erről is szól az Építőipari Kutatási, Innovációs és Technológiai-Transzfer Klaszter szeptember 28-án, pénteken megrendezendő A jövő építőipara címet viselő II. Klaszter konferenciája, amelyen a szakmai újdonságok, a külföldi munkavállalási lehetőségek és a pályaorientáció témaköre kerül napirendre. A klaszter tagjai sajtótájékoztatón ismertették az ágazat jelenlegi helyzetét, amely a gazdasági válság hatására szinte évről-évre veszít pozíciójából, 2006-hoz képest például 50 százalékos visszaesés, reálérték-csökkenés tapasztalható az építőiparban, ami sok vállalkozást a tönk szélére, felszámolásra kényszerített.
Nemesi Pál
, az Építő-KITT Klaszter elnöke a környező országok piacán, Romániában, a Vajdaságban lát lehetőséget arra, hogy a hazai építőipar ne ölbe tett kézzel várja a válság elmúlását, hanem külföldön is próbáljon pozíciókat szerezni, exportpiacokon helytállni, és így túlélni a mostani válságos időszakot. Az ágazat fellendülése szempontjából elengedhetetlen a szakképzés átalakulása, amely éppen folyamatban van, valamint a klasztertagok közötti szorosabb együttműködés és az innováció előtérbe helyezése. A hálózatos összefogás versenyelőnyt és új piaci területek elérését, a cégek „nemzetköziesedését” is eredményezi a dinamikus vezetéssel rendelkező tagvállalatok számára. A konferencia további célja választ adni arra, lesznek-e jól felkészült szakemberek, amikor a recesszió véget ér, továbbá biztosított-e a jövőben is a szakmai utánpótlás.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.