Közélet

Elindul a honvédelmi nevelés programja

Elindul a honvédelmi nevelés programja

2012. augusztus 31., péntek
Elindul a honvédelmi nevelés programja

A debreceni Gábor Dénes Elektronikai Műszaki Szakközépiskolában szeptemberben kezdődő új katonai képzéssel elindul a honvédelmi nevelés programja - mondta Hende Csaba honvédelmi miniszter a városi tanévnyitó ünnepségen pénteken a hajdúsági megyeszékhelyen.

A Kossuth téri rendezvényen a szaktárca vezetője arról beszélt: Magyarország és benne a honvédelem teljes rendszere is megújul, ennek a munkának a legfontosabb része pedig az, hogy a nemzet újra értse és értékelje azt az erőfeszítést, amelyet a honvédség a haza fegyveres védelmében elvégez.

Hende Csaba

hozzátette, hogy aki késztetést érez az ebben való részvételre, annak megadatik a lehetőség. A Gábor Dénes szakközépiskola diákjai számára az idei tanévben új időszámítás kezdődik; itt kezdik el tanulni a katonaéletet, hogy később, testükben-lelkükben megerősödve, ha a sors úgy hozza, honvédként szolgálhassák a hazát - mondta a miniszter.

Kósa Lajos

, Debrecen fideszes polgármestere tanévnyitó ünnepi beszédében hangsúlyozta: új képzési forma a honvédelmi szakképzés Debrecenben, hasonlót korábban még sehol sem indítottak az országban. A honvédelmi tárca és a város önkormányzata június végén írta alá azt a megállapodást, amely alapján honvédelmi középiskolaként működik szeptembertől a debreceni Gábor Dénes Elektronikai és Műszaki Szakközépiskola. Az ország első katonai középiskolájában szeptembertől felmenő rendszerben hatvan diák kezdi meg tanulmányait. A polgármester a városi tanévnyitó ünnepségen szólt arról is, hogy a nemrégiben elkészült országos középiskolai rangsor első húsz intézménye között három debreceni középiskola szerepel. Kósa Lajos kiemelte, hogy ez egyedülálló eredmény, amely jól mutatja a város erejét. Megfogalmazása szerint "űzni-hajtani" fogják az összes helyi középiskolát arra, hogy legyenek méltók Debrecen iskolavárosi rangjához, és mindig készek legyenek az új dolgok befogadására és a fejlesztésekre. Hozzátette: ezzel az a céljuk, hogy a diákok egyre jobbak és erősebbek legyenek. A polgármester kitért arra, hogy a költségvetési helyzet ellenére jelenleg is zajlanak olyan fejlesztések, amelyek az intézmények fejlődését szolgálják. Példaként említette a Tóth Árpád Gimnáziumban jövőre akkreditálandó nemzetköziérettségi-programot, a más iskolákban beindított tehetséggondozó projekteket, a kétnyelvű képzések erőltetését vagy a Fazekas Mihály Gimnáziumban szintén 2013-ra tervezett infrastrukturális bővítést. Hozzátette: az általános iskolákban is olyan programok indultak el, amelyektől azt várja a város, hogy erősödjön az oktatás. "Ez egy olyan folyamat, amit soha nem szabad abbahagyni" - fogalmazott Kósa Lajos.

Vágólapra másolva!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.