A Sárga üdülőtelepen ezreket kötött össze a halászlé és a Tisza augusztus 20-án. Nem kevesebb, mint 170 bográcsot neveztek idén a VII. Tisza-parti Szent István Népünnepély halászléfőző versenyére. A zsűrinek nehéz dolga volt: 24 különdíjast is választottak.
Aki hétfőn,
Szent István
ünnepén a Sárga üdülőtelepen töltötte a napot, belekóstolhatott egy igazi Tisza-parti fiesztába. A VII. Tisza-parti Szent István Népünnepélyen 170 bográcsban főzték a halászlevet. „Egy baráti társasággal jöttünk le közösen, s két asztalt is megtöltöttünk, ahogy két bográcsot is: ennyi hallevet főztünk. Igaz, csak oklevelet kaptunk, de nagyon szép napot töltöttünk el a Sárgán. Szerintem nem is a verseny az igazi lényege e napnak, hanem a közös főzés és egy nagy, családi buli, közvetlen emberekkel és vidámsággal” – foglalta össze a tápéi rendezvény lényegét Borbála, aki négy gyerekével és férjével töltötte el az augusztus 20-i napot a rendezvényen.
Mód László
néprajzkutató gondozásában Elmúlt nyarak, sárgai emlékek néven fotókiállítás is gazdagította a népünnepélyt. A Sárga múltjáról, történetéről tudhatott meg érdekességeket, aki megnézte a Honvéd-üdülő melletti porta kerítésén kifüggesztett fotókat és leírásokat. „Kettős célja van a kiállításnak. Egyrészről bemutatni azt, hogy évtizedek során, hogyan alakult ki a Tisza-part e részén egy igazi üdülőtelep, másrészről felhívni a figyelmet arra, hogy akinek van fotója az elmúlt évtizedek sárgai életéről, az juttassa el a Tömörkény István Üdülőtársulatnak” – mondta el Kohári Nándor, a rendezvény főszervezője, önkormányzati képviselő hozzátéve, hogy a Tisza a város főutcája nem pusztán egy szlogen, hiszen most itt több ezren töltötték el együtt a napot, így mutatva meg azt, hogy komoly, s egyre növekvő igény mutatkozik arra, hogy a homokos tiszai parton, az üdülők ölelésében élettel teli legyen minden nyári nap.
A SZEGEDma.hu különdíját
Angyal Albert
és társa nyerte el, egy borválogatással lett gazdagabb a csapat. Rajtuk kívül még 23-an kaptak különdíjat. A fődíjasok közül
Árpás Mihályé
lett a bronzbogrács.
Polonkay Sándor
és
Sinkó Zoltán
vihette haza az ezüstbográcsot, az aranyat pedig
Molnár József
halleve érdemelte ki. De az igazi győzteseket nem is a gasztronómiai virtus okán kellett ma kihirdetni. Sokkal inkább egy olyan együtt töltött napért járt mindenkinek elismerés, ahol a hagyományos tiszai élet, a Sárga évtizedekre visszatekintő és szakadatlan története folyamatosan újraírja önmagát. Érdemes fontolóra vennie városunk döntéshozóinak, hogy a „Sárgaláz”, mint egy igazi szegedikum prioritást élvezhessen a fejlesztéspolitikában, mondjuk egy új, szabályos szabad strand formájában. http://www.youtube.com/watch?v=Gu2JvkXqKTk
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.