Meg kell tapasztalni, milyen a természettel harmóniában élni – ezt az elvet tartották szem előtt a II. ÖKOnferencia szervezői, akik a gyerekek után a mai eseményen a felnőtteket igyekeztek megszólítani, és az elméleti után gyakorlati információkkal ellátni a környezeti nevelés témakörében. A rendezvény a „Vissza a természethez!” – Természeti értékeink közös védelme és bemutatása című projekt keretében valósult meg az ópusztaszeri emlékparkban.
A környezetvédelem interdiszciplináris, azaz a különböző tudományok között létrejövő összefogással működhet igazán. A II. ÖKOnferencián résztvevők testközelből ismerhetik meg az organikus gazdálkodást, mint a természettel történő harmonikus együttélés lehetséges módját – ezekkel a gondolatokkal indította útjára az eseményt Tokovics Tamás, az Ópusztaszeri Nemzeti Történeti Emlékpark Nonprofit Kft. ügyvezető igazgatója. A II. ÖKOnferencián a Bánság és Csongrád megye élővilágát mutatták be, az ezekkel harmonizáló organikus gazdálkodás mellett, előadások és terepen megtartott gyakorlatok keretében. A cél az volt, hogy a résztvevőknek ne csak elméleti, hanem használható, gyakorlati ismereteket is átadjanak. Az eseménnyel a környezeti nevelés iránt érdeklődő pedagógusokat és civileket célozták meg, hiszen, az elsajátított tudást ők tudják a legeredményesebben továbbadni a fiatalabb generációknak. Ennek megalapozásában a konferencián neves, a témában elismert szakemberek nyújtottak segítséget olyan témakörökben, mint a természeti értékeink bemutatása, a környezettudatos életmód, vagy a fenntartható fejlődés. A résztvevők emellett olyan praktikus módszereket is megtanulhattak egymástól, amelyeket a gyakorlatban is alkalmazhatnak, és segítenek saját maguknak, és rajtuk keresztül a fiataloknak, diákoknak is a „zöldebb” életmódra való átállásban, ennek az új életformának, gondolkodásvilágnak az elsajátításában. A pályázat a HURO Magyarország-Románia Határon Átnyúló Együttműködési Program 2007-2013 keretében valósul meg a Csongrád Megyei Önkormányzat, az Ópusztaszeri Nemzeti Történeti Emlékpark és a temesvári Bánát Múzeum Természettudományi Részlege együttműködésében. A projekt keretében megtartott első konferencián, 2011 szeptemberében a fiatalabb korosztályt, a gyerekeket igyekeztek elérni a szervezők. Akkor az egész napos, előadásokkal és gyakorlati foglalkozásokkal színesített programra az egész megyéből, sőt, a határon túlról is érkeztek vendégek.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.