Szerencsés Károly történész Véna című önéletrajzi ihletésű könyvében együtt jelenik meg a szerző személyes sorsa és a nemzeté azzal, hogy az utóbbira optimistábban tekint. Egy súlyos, gyógyíthatatlan betegség döbbentette rá erre, ezért is látja sötétebb szemüvegen keresztül a világot.
A Fidesz-székházban rendezett esten
Szerencsés
a könyvről, nemzetünk sorskérdéseiről, betegségéről, a magyar történelem elfeledett hőseiről vallott, a házigazda szerepét
Kohári Nándor
, a párt szegedi szervezetének ügyvezető elnöke töltötte be. Hasonló feladatunk van ma, mint őseinknek a reformkorban – kezdte a vendég –, nemzetet kell teremtenünk, mert a 20. század megpróbáltatásai többször is letérítettek bennünket a helyes útról. A szerző figyelmeztetett arra, hogy a siker hisztérikus hajszolása nagy kárt okozhat a nemzetnek, mert a sikervágy könnyen maga alá gyűri az erkölcsöt. Az elmúlt 20 év is erről szólt. Ha nincs erkölcs, siker sem lesz. A történész
Schlachta Margit
, az első magyar női országgyűlési képviselő és
Mindszenty József
bíboros példáját idézte, akik szilárd, rendíthetetlen erkölcsi tartásuk miatt váltak áldozattá. A siker hajszolása a bátorságot is könnyen maga alá gyűri. Magyarországon, főleg ’45 után, nem kis bátorság kellett ahhoz, hogy a politikusok kiálljanak a nemzeti függetlenségért, a parlamentarizmusért.
Pfeiffer Zoltán
kisgazda politikus, ügyvéd esetét hozta fel, aki miután megtudta, hogy letartóztatták
Kovács Béla
párttársát, bement az Andrássy út 60-ba, és követelte a pártfőtitkár szabadon bocsátását. A hatalom zavarba jött a bátor kiállás láttán és mindkettőjüket hazaengedte.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.