Közélet

Szegedi Jobbik: 2014-ig ki kell lépnünk az EU-ból + FOTÓK

Szegedi Jobbik: 2014-ig ki kell lépnünk az EU-ból + FOTÓK

2012. március 14., szerda
Szegedi Jobbik: 2014-ig ki kell lépnünk az EU-ból + FOTÓK

Március 15-e a magyarok számára a függetlenséget jelenti, ez az üzenet pedig napjainkban ismét aktuálissá vált - mondta Sneider Tamás, a Jobbik alelnöke a párt szegedi ünnepségén szerda délután. A politikus szerint az országnak 2014-ig ki kell lépnie az Európai unióból, különben elveszhet a magyar föld.

Az 1848/49-es forradalom és szabadságharc hősies küzdelméről emlékezett meg a szegedi Jobbik szerda délután a Klauzál téren. A párt ünnepségén

Rácz Tibor

szegedi alelnök és

Tóth Péter

megyei elnök mellett

Sneider Tamás

, a Jobbik országos alelnöke is beszédet mondott.

A Jobbik győzedelmeskedett volna

"Az 1848-as szabadságharc végre új életet lehelt a magyarság évszázadok óta szunnyadó testébe" - hangsúlyozta Rácz Tibor. Az összefogásra és a határozott fellépésre a szegedi alelnök szerint most is nagy szükség van, ugyanis új hatalmak basáskodnak nemzetünkön: az EU kizsákmányoló hadjáratai mellett a fehérgalléros korrupciót és a cigánybűnözést említette az ország legfőbb problémáiként, amely ellen közös erővel kell fellépni mindannyiunknak. "Ha nem ébredünk fel időben, a magyarságban már nem marad elég erő ahhoz, hogy túlélje a rá zúduló viszontagságokat" - hívta fel a figyelmet Rácz Tibor. Mint mondta, 2010-ben nem volt forradalom, a 2/3-os győzelem pedig nem hozta meg azokat a változásokat, melyeket az embereknek ígértek. Tóth Péter, a Jobbik megyei elnöke képzeletben a jelenkori politikai pártokat ültette az 1848-as kormány helyébe. Szerinte az MSZMP utódjaként létrejött MSZP először megpróbálta volna a pártba beszervezni Petőfit és a márciusi ifjakat, majd miután ezzel kudarcot vallott, a mielőbbi fegyverletételt és a behódolást választaná. A Fidesz nagy hévvel szónokolt volna a forradalomról, a vesztes csatákat is győztesként feltüntetve, majd a kezdeti lelkesedést követően ő is csak a megalkuvást kereste volna, feláldozva egykori harcostársait is. A Jobbik viszont Tóth Péter szerint nem állt volna meg Schwechatnál, a harcot pedig addig folytatja, míg végleg le nem győzi az ellenséget. A küzdelemnek, mint mondta, még nincs vége. "Napjainkban sincs ez másképp, csak most nem Bécsből, hanem Brüsszelből irányítják ellenünk a harcot. Akkor elképzelhetetlen lett volna, hogy az elnyomó hatalom zászlója kint lobogjon főtereinken, bízunk benne, hogy közös erővel mi is eltüntethetjük ezeket a lobogókat" - emelte ki Tóth Péter.

Kihúzzák alólunk a termőtalajt

"A rendszerváltást követően sokan fellélegeztek, hiszen úgy gondolták, hogy végre egy szabad országban élhetnek. Jött azonban a NATO, majd az Európai Unió, amely az utóbbi években az európai egyesült államok mintájára próbál viselkedni" - mondta Sneider Tamás az ünnepségen. Történelmünket a honfoglalás időszakáig pörgette vissza az alelnök, amióta magyarok milliói hullajtották vérüket azért, hogy egy szabad országban élhessünk. Mint mondta, a világosi fegyverletétel nem volt teljes vereség nemzetünk számára, hiszen a jobbágyfelszabadítás utána is érvénybe maradt, ráadásul a Bach-korszak alatt is számos polgárjogi törvény született. Végső soron a kiegyezéssel érték el a magyarok céljukat, melynek köszönhetően függetlenségük nagy részét visszanyerhették. "Ma szolgaságban vagyunk, ennek mértéke lehet csak kérdéses. A magyarok elvesztették életkedvüket, nincsenek kilátásaik, ráadásul olyan kevés gyermek talán még soha nem született az országban, mint tavaly" - mondta Sneider Tamás. Az alelnök az EU-ból való kilépést sürgette: szerinte ha ez 2014-ig nem történik meg, a magyar termőföld idegen kézbe kerül. Ennek következményeként elhal a magyar vidék, kiszolgáltatottá válik a nemzet. A megemlékezés végeztével a szegedi Jobbik megkoszorúzta Kossuth Lajos szobrát, majd a résztvevőkkel közösen elénekelték a Szózatot és a Székely Himnuszt.

Vágólapra másolva!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.