Koszorúzással és megemlékezéssel ér véget Hódmezővásárhelyen a Nemzeti Emlékezet Hete programsorozat az 1956-os forradalom és szabadságharc eltiprásának 55. évfordulóján.
November 4-én, pénteken 11 órától, a Nagy Imre sétánynál
Gyulai József
akadémikus, Hódmezővásárhely díszpolgára emlékezik ötvenhat áldozataira, aki 1956 ezen napján, a forradalom miniszterelnökének rádióbeszéde hatására az országban egyedülálló módon, gyászindulót komponált. 1956. november 4-én hajnali négy órakor elhangzott a jelszó – „Mennydörgés” – és ezzel a szovjet csapatok megkezdték az október 23-án kirobbant magyar forradalom és szabadságharc leverését.
Nagy Imre
felhívása 5 óra 20 perckor hangzott fel a rádióban: "Itt Nagy Imre beszél, a Magyar Népköztársaság minisztertanácsának elnöke. Ma hajnalban a szovjet csapatok támadást indítottak fővárosunk ellen azzal a nyilvánvaló szándékkal, hogy megdöntsék a törvényes magyar demokratikus kormányt. Csapataink harcban állnak." Hódmezővásárhelyen az Emlékponttól pár lépésnyire, az akkori Sztálin út 28. számú házában (a forradalom alatt Kossuth Lajosra keresztelték át a város főutcáját) Nagy Imre szavainak hatására egy 23 éves fiatalember a benne tomboló haragot, elkeseredettséget és indulatot kottára vettette és gyászindulót komponált. A zenemű szerzője, Gyulai József Széchenyi-díjas kutatóprofesszor, akadémikus a forradalom alatt a Bethlen Gábor Gimnázium fizikatanára, a diákság egyik védője, kísérője volt azokban a vészterhes időkben. Az Emlékpont és Hódmezővásárhely Megyei Jogú Városának szerevezésében megrendezésre kerülő emlékműsorban november 4-én, pénteken 11 órától felhangzik az ötpercnyi drámai zene, az egyetlen, mely 55 évvel ezelőtt azon a tragikus napon Magyarországon született.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.