Jövő héten alakuló közgyűlést tartanak a torony alatt, amit minden szegedi izgatottan vár, hiszen nyolc év után először van jobboldali többség a közgyűlésben, s a Fidesz állíthatja ki a legnépesebb frakciót. A Biopolisz Parkkal kapcsolatos előterjesztéssel szemben már csütörtökön megfogalmazta aggályait a Jobbik képviselője, Keresztúri Farkas Csaba, melyre most Nagy Sándor képviselő, a témával korábban foglalkozó alpolgármester reagált.
A Biopolisz Park – Egyetemi városrész közterületeinek rehabilitációja címen nyújtott be előterjesztést
Botka László
a 13-i közgyűlésre, amely egy 350 oldalas akcióterv és a Somogyi utca – Dugonics tér felújítását jelenti, illetve az épülő új klinikai tömb környező utcáinak megszépülését is.
Keresztúri Farkas Csaba
azonban sok kivetni valót talált a tervben, azt pedig egyenesen nonszensznek nevezte, hogy kényszerhelyzet elé állítja Botka a képviselőket, hiszen egy olyan tervről kell szavazni 13-án, melynek a támogatásra benyújtható határideje az NFÜ-nél október 14-én lejár. Így Keresztúri szerint sem idő, sem lehetőség nincs a képviselőknek a tervhez kapcsolódó egyéb szerződések, kötelezettségvállalások, költségek áttekintésére, a hibák korrigálására. Az előző cikkünkben jeleztük, hogy az előterjesztőt is megszólaltatjuk. A tervet koordináló egykori városfejlesztési alpolgármester,
Nagy Sándor
reagált megkeresésünkre.
„Keresztúri Farkas Csaba még nem volt képviselő, tehát nem ismeri az előzményeket” – nyilatkozta portálunknak a MSZP-Összefogás Szegedért képviselője. „A Biopolisz Parknak az építési szabályzatát már 2006-ban elfogadtuk, 2008 márciusában volt az integrált városfejlesztési stratégiának az első publikálása, amiről mi közmeghallgatást is tartottunk. Ez már lefektette az akcióterületeket is. Az 1-es volt a Mars tér – Gutenberg utca – Kölcsey utca, a 2-es pedig a szóban forgó Dugonics tér – Somogyi utcán át egészen az Újklinikáig. 2009. szeptember 25-én döntött úgy a közgyűlés, hogy módosítja az integrált akcióterületet, és előterjesztette ennek a mostani 350 oldalas projektleírásnak egy szűkebb változatát. Ekkor történt meg a projekt megvalósítására a pénzügyi kötelezettségvállalás is. Az idei büdzsénkben ennek a beruházásnak az elindítása már szerepelt is párhuzamosan egyébként az új klinikai tömb építésével. A jobbikos politikus nyilatkozatából az derül ki, mintha ez egy új dolog lenne, holott aki képviselő volt, az már találkozott évekkel ezelőtt a tervvel, több formában is, amint azt előbb már említettem” – mondta Nagy Sándor, aki hozzátette, hogy az október 14-i beadás egy kőkemény határidő. „Az volt egyébként az alternatíva, hogy mikor elkészül ez a részletes akcióterv, szeptember 28-án tartunk egy rendkívüli közgyűlést. Akkor azonban azért méltatlankodtak volna egyesek, hogy miért a régi közgyűlés dönt egy ilyen horderejű beruházásról. Most meg az a helyzet, hogy 14 előtt meg kell hozni a döntést, különben eleshetünk a támogatástól” – így a politikus.
– De a jobbikos képviselő azt a problémát is megfogalmazta, hogy sok új képviselő van, aki politikusi, döntéshozói minőségében most találkozik először a tervvel. És bizony szeretne betekinteni a mélyebb részletekbe is, ahol mondjuk hibalehetőségeket sejt – tolmácsoltuk ismét a Keresztúri által megfogalmazott felvetést. „Ezek a nagy programok ciklusokon átnyúlóak, a tervtől a megvalósításig. Mi 2006-ban fogadtuk el az építési szabályzatot, de egészen biztos vagyok benne, hogy mi azzal már 2002-2003-ban elkezdtünk foglalkozni, ezek tehát hosszú éveken át tartó tervező munkák. Ez sajnos most egy ilyen helyzet, én természetesen nem azt várom, hogy jobbikosként megszavazzon mindent, azt viszont igen, hogy azok a fideszesek, akik ismerik az előzményeket, képbe vannak, azok nagyon remélem, nem buktatni akarják a projektet, hiszen akkor nem tudunk városrekonstrukciót csinálni” – zárta szavait a képviselő, hozzátéve, hogy hosszabbítást nem kérnek az NFÜ-nél, mert ezt a határdőt tartani kívánják, hogy a projekt tovább tudjon menni.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.