Közélet

Jobbik: Kapjon helyet a Hunor-Magor-elmélet is

Jobbik: Kapjon helyet a Hunor-Magor-elmélet is

2009. szeptember 1., kedd
Jobbik: Kapjon helyet a Hunor-Magor-elmélet is

Visszahozná, és a finnugor származáselmélet kritikájaként a tankönyvekben is szerepeltetné a Jobbik a "Hunor-Magor örökség" elméletét - számol be a a Népszabadság online.

A Jobbik közleményében felszólítja a Magyar Tudományos Akadémia vezetőségét és érintett intézeti tagságát, az egyetemek, főiskolák, közép- és általános iskolák tanárait, valamint a magyar tudományos élet további szereplőit, így a kulturális tárca illetékeseit és a tankönyvek megrendelőit a magyarság finnugor származáselméletének régóta esedékes tudományos bírálatára, és a magyar kollektív emlékezetben megőrzött, több ezer éves származástudat: a Hunor-Magor örökség visszahelyezésére az őt megillető helyre, kezdve elsősorban a tankönyvekkel - olvasható a Jobbik közleményében. A Jobbik szerint ugyanis a finnugor eredet a Habsburgok találmánya, célja pedig a "magyar nemzeti öntudat tudatos megroppantása" volt. A felhívás eddigi támogatóit is felsorolja a nol.hu cikke: Dr. Aradi Éva adjunktus, egyetemi oktató, indológus, magyarságkutató Dr. Bakay Kornél régész, őstörténész, tanszékvezető tanár Dr. Bárdi László egyetemi docens, a Pécsi Tudományegyetem Ázsia Központjának alapító igazgatója Dr. Bíró András, humánbiológus, antropológus Botos László szerkesztő, a Magyarságtudományi Intézet (USA) vezetője Dr. Cser Ferenc ny. vegyész kutatómérnök, az MTA doktora Dr. Darai Lajos, a filozófiai tudományok kandidátusa, főiskolai tanár De Pluer Mariann történész Dósa Gyula erdész, erdőpedagógus Fabó László Pál rovás- és nyelvkutató Friedrich Klára tanár, rovásírás oktató, kutató Dr. Kádár György nyelvész, fordító Kárpáti Gábor Csaba könyvkiadó Kocsis István tanár, író-történész Dr. Kovács Tamás, az Ősbuda Várvédői Egyesület elnökségi tagja Dr. Lánszki Imre ökológus, Pilis-kutató Maleczki József nyelvész, szerkesztő, lektor Marton Veronika tanár, nyelv ész, sumerológus kutató Nyitray Szabolcs történész Pető Imre szkíta-hun kutató Rumi Tamás rovásírás kutató Tóth Ákos nyelvész, fordító Z. Tóth Csaba, a Turán főszerkesztője Varga Csaba ősműveltség és ősnyelv-kutató, könyvkiadó Varga Domokos György író, újságíró Dr. Varga Tibor jogtörténész, a Szent Korona Alkotmány kutatója Záhonyi András ősírás-kutató A teljes cikk a

nol.hu-n ITT

olvasható.

Vágólapra másolva!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.