Hírzóna

Orbán Viktor: Messzire juthatunk, ha ezer éves örökségünket megtanuljuk világszinten művelni

Orbán Viktor: Messzire juthatunk, ha ezer éves örökségünket megtanuljuk világszinten művelni

A miniszterelnök az Állatorvostudományi Egyetemen beszélt

2024. december 10., kedd
Orbán Viktor: Messzire juthatunk, ha ezer éves örökségünket megtanuljuk világszinten művelni

Öt éve még csak hét, mostanra viszont tizenkét magyar egyetem van a világ legjobbjai között – fogalmazott Orbán Viktor az Állatorvostudományi Egyetem megújult épületének átadásán. A miniszterelnök reményei szerint 2025-ben a gazdaságot növekedési pályára állítják és megtermelik az egyetem további fejlesztésének a forrásait - számolt be róla a Magyar Nemzet.

A monda szerint a Csodaszarvas vezetett el minket a Kárpát-medencébe. Gyermekkorom meséit arra tanítottak, hogy őrizzük és gyógyítsuk az állatokat. Az életben maradásunk múlt azon, hogy mennyire ismerjük az állatokat – fogalmazott Orbán Viktor az Állatorvostudományi Egyetem megújult épületének az átadóján mondott beszédében. 

A miniszterelnök elmondta, hogy a magyar állattudomány ma is világhírű, az egyetem a bizonyítéka, hogy milyen messzire juthatunk, ha ezer éves örökségünket megtanuljuk világszinten művelni. Szerinte joggal lehet rá büszke minden magyar ember, hogy az egyetem a világ 150 legjobbja között van, de a magyarok célja, hogy az egyetemek a világ legjobbjai közé kerüljenek.

Öt év még csak hét, mostanra viszont tizenkét magyar egyetem van a világ legjobbjai között

– tette hozzá a kormányfő, majd emlékeztetett, hogy nem engednek a brüsszeli zsarolásnak, ezért hozták létre a Pannónia-programot.

Leszögezte, hogy a liberális világrend, a jövőben pedig azok az országok lehetnek sikeresek, akik nemzeti karakterrel rendelkeznek, továbbá kapcsolódni akarunk a világ összes gazdasági központjához, aminek a magyar egyetemek lesznek a nagy nyertesei. Reményei szerint 2025-ben lezárják a háborút, a magyar gazdaságot növekedési pályára állítják és megtermelik az egyetem további fejlesztésének a forrásait.

Sótonyi Péter, az egyetem rektora a megnyitó ünnepségen tartott beszédében elmondta, hogy 7,3 milliárd forintért újultak meg az épületek, amiket eredetileg 1880-ban kerültek átadásra. Mint jelezte, a felújítás úgy zajlott, hogy közben az oktatás nem szakadt meg.

Fontos, hogy jó irányba tartsuk az állatvédelmet, amit a civil szervezetek rossz útra terelnék

– jegyezte meg a rektor.

Közölte, hogy a képzés 1787-ben indult el, több átalakulás után pedig 2016. július 1-én lett ismét önálló az Állatorvostudományi Egyetem. A rektor jelezte, hogy a sokak által szidott modellváltás az egyetemen sikertörténet, mivel növekedett a hallgatók száma az utóbbi években. Szégyenteljesnek nevezte, hogy az egyetem nem vehet részt a Horizon és az Erasmus programokban.

 

 

Vágólapra másolva!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.