A lap szerint két, meglehetősen hosszú dokumentumban ismertetik a Csongrád-Csanád Megyei Önkormányzat 2021 és 2027 közötti területfejlesztési programját, amit már korábban kidolgoztak, de nemrég aktualizálta. A program céljai között az üzleti infrastruktúra és az üzleti szolgáltatások fejlesztése is szerepel.
A koncepció szerint a megyében nagyjából kielégítő az alapinfrastruktúra állapota, ám a speciális működési háttérfeltételek fejlesztése sem hanyagolható el. Ennek a pontnak nagyjából az a lényege, hogy
továbbra is támogatni kell a helyi foglalkoztatást növelő beruházásokat és a már meglévő ipari parkok, ipari területek fejlesztését.
Az intézkedés kedvezményezettjei elsősorban a települési önkormányzatok, többségében önkormányzati tulajdonú szervezetek, közvetve pedig a fejlesztéssel érintett vállalkozások.
Ezzel együtt fontosnak tartják a mikro-, kis- és középvállalkozások segítését is.
A fejlesztési koncepcióban kiemelten foglalkoznak a Szegedi Tudományegyetemmel. Megemlítik, hogy majd elkészül az ELI-ALPS körül az SZTE innovációs, technológiai és ipari parkja, a Science Park. Azt is írják, hogy az egyetem bázisán lehetőség van egy, a hármas határon átnyúló tudástérség kialakítására, hiszen Szabadka is fontos felsőoktatási központ, a Temesvári Nyugati Tudományegyetem pedig Románia ötödik legelismertebb egyeteme.
Fontos szerephez juthat a digitalizáció és az okosvárosok fejlesztése is a jövőben.
Ennek kapcsán a megyében elengedhetetlen a kis- és középvállalkozások saját infokommunikációs rendszereinek fejlesztése. Az pedig már alap, hogy mindenhol legyen elérhető az internet. Ez magában foglalja az internetelérés teljes körű biztosítását, az ehhez kapcsolódó ismeretek és a biztonságos internethasználat gyakorlatának megszerzését, egyben lehetőséget nyújt a digitális eszközök eléréséhez is. Az okoseszközök tantermi alkalmazását segítő fejlesztések, a digitális tananyagok széles körű és korlátlan hozzáférését biztosító tevékenységek szintén részét képezhetik a tervnek.
A dokumentumban kitérnek a megye közbiztonságára is. Emlékeztetnek, hogy a 2015 óta tapasztalt migrációs nyomás miatt felértékelődött a személy- és vagyonvédelem. Ebből adódóan települési szempontból elsősorban a helyi közbiztonságot növelő fejlesztési javaslatokat tettek. Például kamerarendszerek kiépítését javasolják.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.