A harmadik országból érkező egészségügyi dolgozóknak legalább bruttó 240 ezer forintos havi bért kötelező biztosítani egy nemzetgazdasági minisztériumi rendelet szerint. Ez duplája egy átlagos orvosi fizetésnek. Nem várható, hogy külföldi orvosok tömegesen vállalnának Magyarországon munkát, viszont a szakmabeliek tisztességesnek tartanák, ha a magyar orvosok és gyógyszerészek bérét is a rendeletben szereplőhöz igazítanák.
December 16-án jelent meg a Magyar Közlönyben egy nemzetgazdasági miniszteri rendelet „az EU Kék kártyával foglalkoztatott harmadik országbeli állampolgár részére fizetendő kötelező legkisebb munkabér megállapításáról". Ebben rögzítik, hogy az Európai Unión kívüli, úgynevezett harmadik országokból származó egészségügyi dolgozóknak (általános orvos, szakorvos, gyógyszerész, szakgyógyszerész, gyógytornász, védőnő, mentőtiszt, optometrista, dietetikus és táplálkozási tanácsadó, ápoló (felsőfokú képzettséghez kapcsolódó), szülész(nő) (felsőfokú képzettséghez kapcsolódó) kötelezően mekkora minimálbért kell kapniuk. Eszerint az egészségügyben elhelyezkedő külföldiek minimum bruttó 239 760 forintos bérrel foglalkoztathatók, miközben jelenleg egy kezdő magyar orvos például bruttó 120 ezer forint körüli összeget keres. Nehéz Magyarországon elismertetni a külföldi diplomát, meg a nyelvi nehézségek sem elhanyagolhatók, ezért a szakemberek azt állítják, kicsi a valószínűsége annak, hogy nagy számban jönnének hozzánk harmadik országokból egészségügyi dolgozók.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.