
A Szeged-Csanádi Egyházmegye Ifjúságpasztorációs Irodája május 6-7-én elindította a Vitorla nevű közösségvezető képzőjét, hogy olyan vezetőket képezzenek, akik képesek megszólítani, közösségbe hívni és megtartani az egyházmegye 13-18 éves fiataljait.
A Domaszék – Zöldfás Lelkigyakorlatos házban tartott nyitó hétvégén 11 plébániáról 30 fő vett részt, akik helyi teameket alkotva (plébános, katekéta és önkéntes) egy éven keresztül készülnek majd a plébániai ifjúsági csoportvezetésre. A nyitó szentmisét
Serfőző Levente
és
Artur Prenkiewicz
OFM Conv. celebrálta. Levente atya homíliájában kitért arra, hogy fel kell nőjünk a tanítványi létből a tanúságtevő szolgálatra. Egy képzeletbeli vitorlás irányításához nem elég egy ember, közös feladat és közös kihívás vár azokra, akik tengerre szállnak. A pasztorális életben ugyanígy egységre hív bennünket az Úr. Ezt az egységre törekvést fejezi ki a képzés egyik sajátossága, hiszen a plébániákról nem egy-egy személy jelentkezett, hanem 2-3 fős csoportokban készülnek a szolgálatra. Így reményeink szerint minden plébánián egy team együttműködésének köszönhetően alakulhatnak meg az ifjúsági csoportok. Az első alkalom célja az ismerkedés, a csapatépítés, és a képzés bemutatása volt, amelynek vezetője
Gulyás Péter
a Szeged-Csanádi egyházmegye Pasztorális Helynökségének irodavezetője volt. A leendő közösségvezetők rátekintettek saját meghívásukra, amikor az Úr megjelent életükben, és közösségi szolgálatra hívta őket. A résztvevők szimbolikusan megalkották saját hajóikat, amelyeket vízre bocsátottak, kivonták a vitorlákat és a Szentlélek jó szelével útnak indultak. Az első „vitorlázás” lezárásaként pedig hajóikról messzelátóval a jövőbe pillanthattak és megfogalmazhatták, hogy a képzés végeztével hogyan képzelik el magukat leendő emberhalászként? A képzés során a plébániai teamek elméleti és gyakorlati segítséget kapnak, továbbá keresztény identitásukban is megerősödhetnek. Az egy éves tematikában helyet kap az evangelizáció, a fiatalok motivációja, az ember és Istenkapcsolat építése, a közösségvezetés lépései és az ehhez szükséges kompetenciák elsajátítása, a tervezés módszertana, valamint az élménypedagógia. A képzés első turnusa 2017 nyaráig tart, amely hét elméleti és két gyakorlati (lelkigyakorlat, nyári tábor) alkalmat foglal magában. A képzés a Szeged-Csanádi Egyházmegye és a német Renovabis Alapítvány jóvoltából valósul meg.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.