Egyház

A keresztény munkásfiatalok a méltóságról + VIDEÓ

A keresztény munkásfiatalok a méltóságról + VIDEÓ

2011. augusztus 24., szerda
A keresztény munkásfiatalok a méltóságról + VIDEÓ

A Keresztény Munkásifjú Mozgalom öt fiatal aktivistája képviselte Magyarországot a Keresztény Munkásfiatalok Európai Találkozóján Riminiben. A program célja az volt, hogy rávilágítson a munkásfiatalok helyzetére az élet több területén (munka, otthon, tanulás, felelősségvállalás…).

A szegedi JOC csoporthoz tartozó 5 munkásfiatal és két felnőtt kísérő képviselte Magyarországot a Munkásfiatalok Európai Találkozóján július 21-24. között. A program témája a munkásfiatalok méltósága, ami a találkozó szlogenjében is megtalálható: „DIGNITY – ADD YOUR NAME!”. A program alatt előadásokat, élettapasztalatokat hallhattak a résztvevők, és munkacsoportokban dolgozták fel a fiatalok a következő témákat: - Munkásfiatalok méltósága és a felelősség - Munkásfiatalok méltósága és a munka világa - Munkásfiatalok méltósága és a fogyasztás valamint adósság - Munkásfiatalok méltósága és választás A program egy európai szintű kampány lezárása volt. A kampány során a francia, spanyol és olasz nemzeti JOC egy a témában létrehozott kérdőívvel szólította meg a fiatalokat. Ezeknek a kérdőíveknek az eredményeit is ismertették a program alatt. A találkozó keretében egy felvonulásra is sor került, a különböző országok fiataljai különböző jelszavak éneklésével fejezték ki kiállásukat a fiatalok méltóságát jelképező értékek mellett.

A Munkásfiatalok Európai Találkozója lehetőséget adott arra, hogy a JOC mozgalmat segítő felnőttek, az európai felnőtt kísérők is találkozzanak egy képzés keretében. Ezen a találkozón két magyar felnőtt képviselte Magyarországot. A legtöbben a találkozóra Franciaországból jöttek, mivel ott van a legtöbb felnőtt, aki a munkásfiatalok mozgalmát támogatja. A kelet-európai nyitás keretében egy görög katolikus román hölgy is részt vett a találkozón. A program során élettapasztalatok hangzottak el papok, laikusok, diakónusok és szerzetesek előadásában. A különböző országok valósága más és más, így más és más elkötelezettséggel vesznek részt a felnőttek a fiatalok kísérésében. Nagyon fontos előadás volt az, amely a fiatalok és az egyház kapcsolatáról szólt. Meg kell állapítani, hogy a fiatalok egy dinamikusan változó életet élnek, nagyon sok kommunikációs formát használnak, és rengeteg külső hatás éri őket. Az egyháznak is változnia kell, hogy megtalálja a munkásfiatalokkal a kapcsolatot. A legfontosabb előadás a vezetők és a kísérői szerep szétválasztásáról szólt. A JOC egy pasztorációs módszer a munkásfiatalok megszólítására és a fiatalok támogatásában, hogy növekedjenek a felelősségben, és a vallás megismerésében. A felnőtt szerepe a mozgalomban, hogy jelen legyen, biztosítsa a kapcsolatot az egyház felé, támogassa a fiatalokat a hivatásuk felfedezésében. A felnőttek a mozgalomban azt a Jézust kell bemutatniuk, aki elkíséri az útjukon az emmauszi tanítványokat, kérdéseiket és szomorúságuk okát meghallgatja, majd kérdéseikre válaszol. Ha jól csinálják ezt a munkát, akkor tényleg lángolni fog a fiatalok szíve, és a világban a jó fog győzedelmeskedni.

Vágólapra másolva!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.