Több mint 676 millió forintból jött létre az új, modern, integrált egység, melynek révén csökkenhet az elkerülhető halálozások és a maradandó egészségügyi károsodások száma.
Pénteken ünnepélyes keretek között adták át a Szegedi Tudományegyetem Szent-Györgyi Albert Klinikai Központ új sürgősségi betegellátó osztályát (SBO). A nemzeti színű szalagot
Horváth Imre Attila
, a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium fejlesztés- és klímapolitikáért, valamint kiemelt közszolgáltatásokért felelős államtitkára és
Szabó Gábor,
a Szegedi Tudományegyetem rektora vágta át. 2010. március 1-jén indult uniós projekt keretében 676 millió 398 962 forintból valósult meg a beruházás, melynek kivitelezője a Hunép–Magyar Építők–Strabag–MML konzorciuma volt. A legmagasabb, III. progresszivitási szintű sürgősségi osztályt alakítottak ki a Semmelweis utcai 410 ágyas klinika földszintjén, modern orvostechnológiai eszközöket (diagnosztikai, monitorizáló gépeket, pumpákat, kiegészítő eszközöket, ápolási eszközöket, statívokat, lámpákat, vérgázgépet) szereztek be, illetve korszerű informatikai rendszert hoztak létre (betegirányítási rendszer, szoftverek és hardverek beszerzésével). Az egységesítést megelőzően a klinikai központ több helyszínen fogadta a sürgős ellátásra szoruló járó- és fekvőbetegeket évi 122 ezres esetszámmal.
Horváth Attila Imre
államtitkár az ünnepségen kijelentette, Szeged az Európai Unió és a kormányzat támogatásával több olyan fejlesztésbe kezdett, melyek híre országosan, sőt, kontinensszerte elterjedt. Ezek között említette a felbecsülhetetlen tudományos jelentőséggel bíró ELI lézerközpont építését, a geotermikus kaszkádrendszer kialakítását, illetve az új klinikai központ és a sürgősségi betegellátó osztály beruházását. Mint mondta, a sürgősségi betegellátó osztály a legkorszerűbb megoldások alkalmazásával a régió és Szeged lakosságának érdekeit fogja szolgálni, és tovább erősíti az SZTE Szent-Györgyi Albert Klinikai Központ a dél-alföldi sürgősségi betegellátásban eddig is betöltött vezető szerepét. Indokolt volt az önálló osztály létrehozása – magyarázta. Több okot is felsorolt: egyrészt a sérültek, betegek szempontjából kiemelten fontos a gyors és pontos diagnózis és beavatkozás, és mivel az új osztályon a szakemberek a legmodernebb eszközöket használhatják, várható, hogy csökken az elkerülhető halálozások és a maradandó egészségügyi károsodások száma. Korszerű körülmények között, mindent igényt kielégítő műszerekkel dolgozhatnak majd az orvosok és a nővérek, mindemellett az sem utolsó, hogy kormányzati részről is költséghatékonyabb, optimálisabb az egységes osztály működtetése, mely tehermentesíti a belgyógyászati, sebészeti, neurológiai, traumatológiai klinikákat.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.