Itt az iPad3 - szegedi fejlesztésű alkalmazásokkal + FOTÓK + VIDEÓ
2012. március 22., csütörtök
Csütörtökön jelenik meg a magyar piacon az iPad3, melyre számos alkalmazást egy szoftverfejlesztő cég szegedi irodájában fejlesztenek. Az iPadek területén soha nem látott fejlődés megy végbe - a két éve a piacra került újítás rohamosan terjed.
Az USÁ-ban már a felnőttek 20 százaléka használja, Németországban pedig minden 20-dik felnőtt - ez az iPad statisztikája, melyből a 3-dik generáció múlthéten pénteken jelent meg a német piacokon, mától pedig Magyarországon is kapható. Az Apple és a Google alapvetően változtatta meg az eszközökről és az alkalmazásokról való gondolkozást, a siker kulcsává a design, az elegancia vált - magyarázta portálunknak
Ludwig Neer
, a CAS Software Kft. ügyvezető igazgatója. Ahogy a szakemberek mondják: empathic design - középpontban az ember, arra kell rájönniük a fejlesztőknek, hogy miként szeretik meg a felhasználók az úgynevezett appeket, vagy applikációkat (azaz az iPadekre letölthető szoftvereket). Kulcsszó a használhatóság, olyan programokat fejleszteni és olyan funkciókkal, amiket valóban kihasználnak. Csak a fantázia szab határt.
Az új iPad elsősorban a képernyő-felbontását tekintetében újít, négyszer annyi képpont található rajta, mint a 2-es verzión, így több mint 200 dpi-s felbontást tesz lehetővé, olyan, mintha nyomtatott képet/szöveget látnánk, így nagy teljesítményű monitorokkal is könnyen összehangolható. Kényelmesebbé teszi az olvasást, és az idősebb emberek számára is szimpatikusabbá válik a készülék. Ha végignézünk az informatikai eszközök fejlődésén, azt látjuk, hogy a számítógépet is sokan és sokáig csak játéknak tartották - így voltunk az iPaddel is, ez viszont egy komolyan gyarapodó piac - hangsúlyozta Ludwig Neer. A kimutatások szerint az androidos applikációkat egész nap igénybe veszik, a digitális könyveket is már annyit használják, mint a hagyományos, papír alapúakat. A német parlamentben minden második képviselő tablettel dolgozik. Egyre inkább terjednek a hibridmegoldások, a tabletek kis, összecsukható és egyszerűen szállítható billentyűzetet kapnak, számos iPadbe belehelyezhető az okostelefon, illetve a tablet nagyobb monitorhoz csatlakoztatható - nem egymást kizáró, hanem kiegészítő eszközök, és idővel az áruk is lecsökken annyira, hogy egy-egy felhasználó többféle mobileszközt is megengedhet majd magának. Érdekesség, Ludwig Neer szerint az újítás elsősorban a laptopokat szorítja háttérbe, hiszen a tabletek esetében könnyebben szállítható, mindig készenlétben levő, sokkal jobb felbontású és érintős képernyővel rendelkező eszközökről van szó. Megint statisztika: a számítógépet 20 százalékban adatbevitelre használjuk, erre valóban alkalmasabb még a hagyományos PC, illetve laptop, 80 százalékban viszont valamilyen alkalmazást futtatunk - ez a tabletek, iPadek igazi terepe, legyen szó akár fényképezésről, hír- vagy szakkönyvolvasásról. Jelenleg 25 milliárd apps-letöltésnél tartunk. A cég szegedi irodája fejlesztett például egyik leányvállalata számára digitális újságolvasó alkalmazást (iKiosk), valamint az iPad3-ra például diákoknak előadás-kezelő applikációt készítettek, de adótanácsadók számára is van alkalmazásuk. Létezik olyan applikáció is, amely egy-egy város útjainak, utcáinak állapotáról ad információt, felhasználók jelzései alapján - egy ilyen szoftvert Szegedre is szívesen fejlesztene a cég, fel is fogják ajánlani a városnak - így az ügyvezető igazgató. Manapság a legsikeresebb és legérdekesebb projekteket a mobil CRM-megoldásokon (Customer relationship management - ügyfélkapcsolat-kezelés) keresztül nyerik, amit a szegedi irodának köszönhetnek - tudtuk meg Ludwig Neertől.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.