A Magyar Örökség Díjas Beszélni nehéz! mozgalom szakköreinek tanárait látja vendégül ezen a héten a Karolina iskola. Határainkon túlról, például Óbecséről, Muzslyáról, Erdélyből, a moldvai Lészpedről is érkeznek vendégek, közel hatvan magyartanár, tanító és óvónő vesz részt a továbbképző táborban, amit kedden délután nyitnak meg ünnepélyes keretek között a városháza dísztermében.
„A társadalomba való bekapcsolódásunk első szintje a beszéd elsajátítása. Az elsődleges és teljes hatású: az élőbeszéd, a hangzó szó” – ismerte fel
Péchy Blanka
. A színész ezután országos ifjúsági kiejtési versenyeket szervezett, majd 1974-ben megírta a „Beszélni nehéz!” című könyvét. Később rádióműsort indított el, és sorra alakultak országszerte a nyelvművelő szakkörök. A Beszélni nehéz! műsor harmincegy évig élt a Magyar Rádió Kossuth adóján, jelenleg a Magyar Katolikus Rádió közvetíti Szóról-szóval címmel, de változatlan céllal és tartalommal. Az anyanyelvi mozgalom három évvel ezelőtt kapta meg a Magyar Örökség Díjat. Ez a műsor kapcsolja össze az ország mintegy 80 nyelvművelő körét, több mint száz állandó egyéni levelezőjét. Tevékenységük a határon túl is ismertté vált, szakkörök alakultak Erdélyben, a Felvidéken és a Vajdaságban, négy éve pedig van moldvai csángó és kárpátaljai csoportjuk is. A Beszélni nehéz! körök vezetői – általános és középiskolai magyartanárok, tanítók, óvónők – 1987 óta minden évben továbbképző táborban vehetnek részt. Szegeden is, akárcsak a korábbi években délelőttönként szakmai előadások hangzanak el, neves nyelvészek, irodalmárok közreműködésével, emellett módszertani újdonságokat és kiadványokat is megismerhetnek a résztvevők. Az ideérkezők természetesen megismerkednek Szeged nevezetességeivel, illetve ellátogatnak Hódmezővásárhelyre is, esténként pedig kulturális programokon vehetnek részt.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.