Egészség

A gombák és a csalánfélék okozhatnak allergiás tüneteket

A gombák és a csalánfélék okozhatnak allergiás tüneteket

2012. július 21., szombat
A gombák és a csalánfélék okozhatnak allergiás tüneteket

Leginkább a csalánfélék és a kültéri allergén gombák okozhatnak tüneteket az arra érzékenyeknek - közölte az Állami Népegészségügyi és Tisztiorvosi Szolgálat (ÁNTSZ) Facebook-oldalán szombaton.

Az elmúlt napokban ugyan kissé emelkedett, de összességében még mindig alacsony a pollenterhelés az országban. Az Országos Környezetegészségügyi Intézet (OKI) Aerobiológiai Monitorozási Hálózatához eddig beérkezett adatok szerint a szelídgesztenye, az útifű, a hárs, az ernyősvirágzatúak és a lórom pollenszemeit alacsony koncentrációban regisztrálták. Budapesten egy-egy napon a libatopfélék, a kender és a pázsitfűfélék pollenszemeiből mértek közepes koncentrációt. Az OKI a honlapján továbbra is naponta frissíti pollenjelentését. A parlagfűhelyzetről az idén is külön tájékoztatnak, az OKI által tavaly indított Parlagfű Pollen Riasztási Rendszeren (PPRR) keresztül.

Páldy Anna

, az Országos Környezetegészségügyi Intézet (OKI) megbízott főigazgató-helyettes főorvosa csütörtöki sajtótájékoztatóján jelentette be: közeleg a parlagfűszezon, és itt az ideje, hogy a parlagfű-allergiások megkezdjék a felkészülést, és felkeressék orvosukat. Kifejtette, hogy eddig a parlagfű pollenszemeit még csak szórványosan, egy-egy állomáson észlelték. A főorvos szerint augusztus elejére várható, hogy országszerte megjelenik a parlagfű virágpora a pollencsapdákban, a hónap közepén pedig már várhatóan mindenhol tüneteket okozó koncentrációban lesz jelen a levegőben. Az elmúlt évek tapasztalatai alapján augusztus utolsó, illetve szeptember első hetében tetőzhet a parlagfű pollenkoncentrációja.

Vágólapra másolva!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.